http://www.transporttm.pl/news/574/20/Grupa-PSA-wzmacnia-obsluge-posprzedazna

Warsztat i opony

Grupa PSA wzmacnia obsługę posprzedażną

21-12-2019

Rzecz nie dotyczy w tym przypadku bezpośrednio dealerów, lecz należących do Grupy sieci dystrybucji części zamiennych Distrigo, marki części Eurorepar oraz warsztatów Eurorepar Car Service. Nie są jeszcze w Polsce dobrze widoczne, bo działają tu od połowy 2017 r. To ma się zmienić.

 Distrigo jest siecią dystrybucji części zamiennych w Europie, Ameryce Łacińskiej i w Chinach. W 10 krajach europejskich i w Turcji działa blisko 140 platform dystrybucyjnych, w których znajdą wszystkie potrzebne części zarówno autoryzowane serwisy, jak i niezależne warsztaty. Oferta Distrigo obejmuje, oprócz oryginalnych części zamiennych Groupe PSA, wielomarkową gamę Eurorepar i wielomarkową ofertę wyposażenia samochodów. Service Box Multi-brand, wielomarkowy katalog online, jest dostępny w 86 krajach. Distrigo uruchamia także ofensywę Renew dotyczącą części regenerowanych, skierowaną do wszystkich warsztatów naprawczych.

Polska jest obsługiwana za pomocą jednej platformy dystrybucyjnej, realizującej zamówienia w trybie zwykłym lub pilnym. Oferta na naszym rynku obejmuje ponad 60 grup produktów i 12 tys. części do różnych marek, z czego 6 tys. jest dostarczanych bezpośrednio z magazynu w Natolinie. Od stycznia 2020 r. również marka Opel zostanie objęta systemem Distrigo, oferta zostanie poszerzona o oryginalne części do Opli.

Eurorepar to gama części zamiennych, akcesoriów, olejów, opon, produktów dla warsztatów kierowanych do użytkowników samochodów różnych marek, w wieku powyżej 3 lat. Jakość części jest zapewniona przez staranny dobór dostawców i potwierdzona 2-letnią gwarancją.

Eurorepar Car Service, międzynarodowa sieć należących do Groupe PSA wielomarkowych warsztatów, oferuje kompleksowe usługi napraw mechanicznych i obsługi eksploatacyjnej większości marek samochodowych. Obecnie jest ona dedykowana klientom indywidualnym, ale są tworzone kanały komunikacji B2B umożliwiające objęcie usługami także użytkowników profesjonalnych. Na koniec 2018 r. w skład sieci Eurorepar Car Service wchodziło ok. 4,5 tys. warsztatów w 24 krajach. W Polsce sieć obejmowała jesienią 53 punkty i przed końcem roku miała dobić do 60. Planuje się zwiększenie tej liczby do 100 w 2020 r.

„Wprowadzona przez grupę oferta sprawnej dystrybucji części zamiennych oraz produktów towarzyszących najwyższej jakości, a także zapewnienie sieci wielomarkowych serwisów oferujących kompleksowe usługi jest odpowiedzią na oczekiwania klientów różnych marek na rynku, na którym 90% parku samochodowego ma powyżej 2 lat – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce. Jak wykazały badania rynku, warsztaty niezależne są odwiedzanie 5-krotnie częściej niż z ASO, więc warto mieć ofertę części dla nich, a także wiązać je we własną sieć, taką jak Eurorepar Car Service. We Francji, gdzie liczy ona 1,7 tys. punktów, została uznana za najlepszą niezależną sieć roku 2018.

Oferta części obejmuje także własną markę opon Reliance, która dobrze przyjęła się na polskim rynku dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny.