http://www.transporttm.pl/news/573/18/Rekordowy-rok-w-KH-KIPPER

Pojazdy ciężarowe

Rekordowy rok w KH-KIPPER

20-12-2019
W tym roku KH-KIPPER wyprodukowała ponad 2000 jednostek zabudów, przyczep i naczep, najwięcej w historii. Większość trafiła na zagraniczne rynki. W ciągu ostatnich 4 latach podwojono skalę działalności: KH-KIPPER obecnie jest największym w Polsce producentem zabudów ciężarowych powyżej 12 t DMC.

Rekordowe wyniki są efektem długoletnich doskonałych relacji z klientami, partnerami oraz importerami i producentami podwozi w kraju i za granicą. Firma dostarcza produkty do różnych branż i na wiele rynków. W mijającym roku najpopularniejsza była zabudowa tylnozsypowa half-pipe W1U do przewozu materiałów sypkich i asfaltu. Doganiały ją kwadratowe tylnozsypowe zabudowy W1C, popularne w krajach Europy Wschodniej. Większość zabudów zamontowano na podwoziach 3- i 4-osiowych. Wprowadzona na rynek w 2018 r. udoskonalona kwadratowa zabudowa W1CE z podgrzewaniem skrzyni została dobrze przyjęta i w tym roku odnotowano wzrost liczby zamówień szczególnie z Rosji. Dzięki współpracy z przedstawicielstwami handlowymi we Francji i Niemczech wzrosła sprzedaż zabudów trójstronnych.

Wyprodukowana w tym roku zabudowa nr 2000 jest dedykowana branży kopalnianej. Uproszczona konstrukcja nieźle sobie radzi w ekstremalnych warunkach przy transporcie urobku. Większa sprężystość skrzyni przyczynia się do ograniczenia lub eliminacji uszkodzeń spowodowanych załadunkiem dużych odłamków skalnych. Skrzynia na podwoziu Scania 8x4 jest częścią dużego zamówienia z Rosji.

Zapewniając klientom dostęp do profesjonalnej obsługi posprzedażowej KH-KIPPER nawiązała współpracę z nowymi punktami serwisowymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Rosji. Generalny przedstawiciel i lokalni dealerzy podwozi zapewniają klientom we wszystkich regionach Rosji pełen zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz oryginalne części zamienne.

W kwietniu KH-KIPPER wzięła udział w monachijskich budowlanych targach Bauma, odwiedzonych przez 620 tys. osób z ponad 200 krajów. Można było obejrzeć 8 zabudów KH-KIPPER na stoisku producenta i partnerów handlowych: MAN Truck & Bus, Scania Deutschland, Volvo, Palfinger i BAS Mining Truck. Na Targach Autostrada-Polska/Rotra, które obchodziły 25-lecie, pokazano 11 produktów KH-KIPPER dla branży budowlanej, kopalnianej i komunalnej, a kwadratowa zabudowa tylnozysypowa W1CE do budownictwa i lekkiego transportu kopalnianego otrzymała targowy medal. Zabudowy pokazano także m.in. na moskiewskich targach Mining World Russia, Bauma CTT i Comtrans, Nord Bau i Nufam w Niemczech, francuskich Solutrans, Mining World Ukraine i Heavy Duty na Ukrainie.

W przyszłym roku KH-KIPPER chce utrzymać produkcję na poziomie z ostatnich lat. Przewagę nad konkurencją będzie budować dzięki kompleksowemu podejściu do obsługi klientów, oferując produkty zaprojektowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając profesjonalne doradztwo w doborze produktu, a w razie potrzeby serwis. Na dużą elastyczność pozwala własne biuro konstrukcyjne. Zabudowy są projektowane i wykonywane na konkretne podwozie uwzględniając nie tylko jego wymiary, ale i warunki pracy, specyfikę rynku, użyte materiały i komponenty i specyfikację wyposażenia. W 2018 r. zapadła decyzja o budowie nowej hali montażu końcowego i biura w Kajetanowie. W 2019 r. kontynuowano prace przy budowie obu obiektów i wyposażono halę montażową. W 2020 r. firma m.in. skończyć wyposażenie biura i rozbudować lakiernię.

W przyszłym roku na rynku pojawią się m.in. nowa zabudowa half-pipe W1U z izolacją termiczną do transportu asfaltu i zabudowy trójstronne o poprawionej funkcjonalności. Ukłonem w stronę klientów będzie powrót do urządzeń hakowych i zabudów komunalnych, które cieszą się coraz większą popularnością.

Klienci KH-KIPPER we wszystkich regionach Rosji mogą liczyć na obsługę w pełnym zakresie.

W kwietniu KH-KIPPER wzięła udział w monachijskich targach budowlanych Bauma. Zabudowy można było oglądać na firmowym stoisku, a także na ekspozycjach producentów podwozi ciężarowych.