http://www.transporttm.pl/news/571/20/Nowe-opony-Bridgestone-Duravis-R002

Warsztat i opony

Nowe opony Bridgestone Duravis R002

25-10-2019

Pokaz na torze Modlin można uznać za oficjalne wprowadzenie na polski rynek uniwersalnych opon Bridgestone Duravis R002 przeznaczonych dla flot działających w różnych warunkach, od dróg regionalnych po autostrady.Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, wprowadził wytrzymałe, uniwersalne opony Duravis R002, które umożliwią flotom obniżenie kosztów eksploatacji w wyniku zmniejszenia kosztu przejechanego kilometra dzięki dużej trwałości i wydajności paliwowej, a jednocześnie poprawią bezpieczeństwo dzięki doskonałej przyczepności. Duravis R002 mają żywotność zwiększoną o 45% w porównaniu do poprzednich modeli R-Steer001, R-Drive001 i R168 (w rozmiarze 315/80 R22,5 na oś kierowaną i napędową oraz 385/65 R22,5 na osiach naczepowych), a koszt przejechanego kilometra zmniejszył się o 15%. Nowe opony zapewniają optymalną wydajność paliwową z ocenami na etykietach B-C-B, odpowiednio na osi kierowanej, napędowej (przy rozmiarach 315/80 R22,5) i naczepowej 385/65 R22,5. Jednocześnie wyróżniają się przyczepnością na mokrej nawierzchni i wydajnością, ocenioną na A dla opony na oś kierowaną w rozmiarze 315/80 R22,5. Ponadto są dostosowane do jazdy w warunkach zimowych, o czym świadczą oznaczenia 3PSFM i M+S na wszystkich typach.

Steven De Bock, Director Sales & Operations Commercial Products w Bridgestone EMEA, powiedział: „Floty jeszcze nigdy nie stały przed tyloma wyzwaniami, a na Bridgestone spoczywa obowiązek zapewnienia pomocy naszym klientom, którzy muszą im sprostać. Nadmierne zużywanie się opon to jedna z największych obaw flot, które chcą uniknąć dodatkowych kosztów. Dzięki wyjątkowej wydajności nasza nowa opona Duravis R002 pomoże im w obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.”

Cztery główne rozmiary opon Duravis R002 są dostępne od września, w przyszłym roku pojawi się 6 dodatkowych rozmiarów. Nowe opony uproszczą gamę produktów Bridgestone w segmencie uniwersalnym, zastępując obecne.

Najnowszą generację opon Bridgestone Duravis opracowano i przetestowano we współpracy z 17 flotami z 13 krajów w przeróżnych warunkach eksploatacyjnych. Opony, produkowane w Stargardzie, łączą innowacyjną koncepcję i wzory bieżnika z ulepszonym procesem wytwarzania.