http://www.transporttm.pl/news/562/18/LINK-rozpoczyna-testy-Forda-F-MAX

Pojazdy ciężarowe

LINK rozpoczyna testy Forda F-MAX

20-09-2019

Firma LINK odebrała 18 września ciągnik siodłowy Ford F-Max Low Liner od Q‑Service Truck, wyłącznego importera tej marki w Polsce. Będzie testować pojazd na trasach międzynarodowych przez 4 tygodnie, by porównać komfort jazdy i zużycie paliwa F-Maxa z pojazdami innych marek we flocie.LINK Sp. z o.o. specjalizuje się w transporcie drogowym i spedycji na terenie Europy. Ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi klientami z sektorów motoryzacji, AGD, surowców i komponentów, chemii przemysłowej, FMCG, e-commerce i budownictwa. Flota własna LINK składa się z około 1400 jednostek transportowych, w tym 600 nowoczesnych ciągników i 800 naczep Mega, wspieranych przez podwykonawców. Paweł Moder, CEO i Członek Zarządu LINK Sp. z o.o. komentuje: „Otwartość na innowacje i nowoczesność są wpisane na stałe w funkcjonowanie naszej firmy. LINK sprawdza najnowsze możliwości flotowe i technologiczne pojawiąjące się w segmencie samochodów ciężarowych. W związku z tym zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kilkutygodniowego testu Forda F-Max w wersji Lowliner. Chciałbym podkreślić, że średni wiek pojazdów w naszej flocie to zaledwie 1,5 roku. Flota LINK składa się wyłącznie z ekologicznych i nowoczesnych ciągników siodłowych z silnikami wysokoprężnymi, spełniającymi najnowsze normy spalania. Niemniej jednak stale testujemy nowe modele samochodów poszukując rozwiązań zwiększających efektywność usług i komfort pracy pracowników oraz ograniczających wpływ na środowisko naturalne. Jest to również wpisane w strategię działania całej grupy Waberer's, do której należymy.". Od lipca 2017 r. właścicielem LINK jest koncern WABERER’S International Nyrt, lider na europejskim rynku przewozów całopojazdowych.

„Od momentu podpisania umowy z Ford Trucks płyną do nas zapytania od firm transportowych odnośnie flagowego ciągnika siodłowego marki, Forda F-Max. Cieszymy się, że zainteresowanie Klientów jest duże. Udowadnia to bowiem, że na polskim rynku jest miejsce dla kolejnego gracza, który ma do zaoferowania wysokiej jakości produkt, zapewniający kierowcom pracę w komfortowych warunkach, a firmom duże oszczędności w użytkowaniu floty. Wierzymy, że LINK będzie usatysfakcjonowany z testów nowego Forda F-Max i okażą się one jedynie wstępem do znacznie dłuższej, korzystnej dla obu stron współpracy” – obiecuje Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający Q-Service Truck.

Ford F-Max, dzieło amerykańskich i tureckich inżynierów, ma silnik ECOTORQ E6 o mocy 500 KM i momencie 2500 Nm, stąd dobre osiągi i małe zużycie paliwa w różnych warunkach drogowych. Szeroka kabina, ergonomiczne fotele, wygodna leżanka dolna i składana górna, pojemne schowki i 38-litrowa lodówka, łatwo dostępna z fotela kierowcy i z leżanki, zapewniają komfortową pracę i wypoczynek. Komfort i bezpieczeństwo jazdy zwiększają m.in. ergonomiczny kokpit z łatwym dostępem do układów kontrolnych, przejrzysty wyświetlacz, multimedialny ekran dotykowy, automatyczna klimatyzacja, AEBS, LDWS i Eco Roll.