http://www.transporttm.pl/news/558/18/Mobilna-mieszalnia-pasz-na-podwoziu-Scania

Pojazdy ciężarowe

Mobilna mieszalnia pasz na podwoziu Scania

17-09-2019

Pierwsza w Polsce Scania R 520 jako mobilna mieszalnia pasz trafiła do firmy F.H. Maxim z Podlasia. Rozwiązanie to umożliwia przygotowanie paszy dla zwierząt hodowlanych bezpośrednio u hodowcy.Zabudowę pojazdu wykonała niemiecka firma Buschhoff. Dzięki mobilnej mieszalni można ześrutować lub zgnieść ziarna oraz dodać do nich glicerynę lub melasę. Wysuwalny mieszalnik pozwala na wymieszanie około 8,5 t gotowej paszy. Dokładność mieszania wynosi 1:100 000. „Wybraliśmy podwozie Scania, ponieważ zależało nam na rozwiązaniu transportowym, które jest ekonomiczne i niezawodne w eksploatacji. Nowy pojazd Scania jest wizytówką naszej firmy. Dzięki niemu możemy dotrzeć bezpośrednio do rolnika i hodowcy z produktem idealnie dopasowanym do jego potrzeb” – komentuje Mirosław Wyszyński, współwłaściciel F.H. Maxim. Firma działa od 17 lat i stale poszerza zakres działalności, zmierzając do kompleksowej obsługi gospodarstw rolnych. Świadczy usługi sprzedaży pasz i premiksów wolnych od GMO, nasion kukurydzy, traw i zbóż, transportu materiałów sypkich i skupu zbóż. F.H. Maxim ma również laboratorium umożliwiające określenie zawartości białka, wilgotności, skrobi, zaolejenie, ADF, NDF i in. w stosowanych do mieszania produktach.

Podwozie Scania skonstruowano tak, by uzyskać jak najmniejszą masę, stosując m.in. aluminiowe koła i lekką kabinę. Masa całkowita mobilnej mieszalni pasz to 22 t. Choć pojazd będzie wykorzystywany do pracy na trasach regionalnych (kierowca wraca na noc do domu), wyposażono go w kabinę sypialną R na powietrznym zawieszeniu i zestaw dodatkowych szafek na tylnej ścianie. Pozostałe elementy wyposażenia podnoszące komfort pracy kierowcy to skórzana kierownica, zestaw wskaźników na tablicy rozdzielczej z 7” wyświetlaczem i system informacyjno-rozrywkowy z nawigacją, umożliwiający odtwarzanie muzyki i filmów z różnych nośników oraz szklany szyberdach. Wygodę i bezpieczeństwo jazdy, ważne podczas w przemieszczania się po wiejskich drogach, zwiększa pełne zawieszenie pneumatyczne pojazdu i reflektory LED, bardziej wydajne i bardziej trwałe niż tradycyjne H7.

Finansowanie w ramach umowy zapewnia Scania Finance S.A.

Właściciel wybrał szary kolor kabiny i osłon międzyosiowych, taki sam, w jakim jest zabudowa. Pojazd ma koła z polerowanego aluminium.