http://www.transporttm.pl/news/557/18/Wybrano-Pomorska-Miss-Scania-2019

Pojazdy ciężarowe

Wybrano „Pomorską Miss Scania 2019”

17-09-2019

Fani ciężarówek odwiedzający tegoroczny konkurs „Pomorska Miss Scania” mogli obejrzeć 70 wyjątkowych pojazdów. Nagrodę główną przyznano przedstawicielom firmy Repiński Transport i Spedycja za pojazd Scania „Le Mans”.Zwycięski pojazd to Scania R450 z motywem kultowego 24-godzinnego wyścigu Le Mans i filmu pod tym samym tytułem. Jury zachwycił nie tylko oryginalny projekt malowania, ale także kunsztowne wykończenie wnętrza kabiny. Głosami gości odwiedzających imprezę nagroda „Pomorska Miss Scania Publiczności” trafiła do Kacpi Logistic za Scania S500 z malowaniem „Isle of Man”, nawiązującym do prestiżowych wyścigów motocyklowych rozgrywanych od 1907 r. na wyspie Man.

Przyznany po raz pierwszy w tym roku tytuł „ Pomorska Miss V8” zdobył właściciel firmy Navigator Transport, za Scania S730 do transportu ponadgabarytowego. Ciągnik jest wizytówką firmy, co znalazło odzwierciedlenie w efektownych elementach wyposażenia na zewnątrz i w kabinie. „Nagrodę specjalną” przyznano przedstawicielom firmy Banucha za skrupulatnie dopracowany 3-osiowy ciągnik z silnikiem V8, a „Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przedstawicielom Wood-Land za Scania R500 do przewozu drewna. Ze względu na wysoki poziom tegorocznego konkursu jury zdecydowało również o przyznaniu dyplomu. Wyróżnienie otrzymał właściciel firmy Popławski za wyjątkowy ciągnik S450 z elementami wyposażenia XT.

Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się w gdańskim oddziale firmy już po raz 18. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych. W tegorocznym konkursie wzięło udział ok. 4 tys. odwiedzających oraz ponad 30 wystawców branżowych i partnerów. Na gości czekało wiele atrakcji, m.in. ciągnik Scania do transportu długodystansowego z napędem LNG. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ciężarówki Scania XT przeznaczone do pracy w trudnym terenie. Na zakończenie konkursu „Pomorska Miss Scania” odbyła się tradycyjna, widowiskowa parada pojazdów głównymi ulicami Gdańska.

Zwycięzca tegorocznej „pomorskiej Miss”, zestaw z naczepą z ruchomą podłogą firmy Repiński Transport i Spedycja.