http://www.transporttm.pl/news/552/17/Kolejny-wielki-kontrakt-Solaris-we-Wloszech

Autobusy

Kolejny wielki kontrakt Solaris we Włoszech

08-08-2019

Rzymska firma transportu regionalnego Cotral podpisała kolejną umowę ramową z Solaris Bus & Coach S.A. na dostawę nawet 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino.Po realizacji umowy z 2016 r. na łącznie 360 InterUrbino włoski przewoźnik zdecydował się na kolejne dostawy z Solaris. Wartość kontraktu, wraz z 10-letnią obsługą serwisową, wynosi ponad 117 mln euro. Pierwsze zamówienie na 50 sztuk ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Pojazdy będą kursować na liniach łączących miejscowości Prowincji Rzymskiej i Regionu Lazio. „Pierwsze międzymiastowe Solarisy dostarczone do Rzymu w 2016 r. mają już ponad 300 tys. km na liczniku. Wysoki stopień niezawodności pojazdów był jednym z kryteriów, dla których firma Cotral ponownie zdecydowała się na wybór naszego InterUrbino” - mówi Alberto Fiore, Dyrektor GeneralnySolaris Italia.

Zamówione 12-metrowe InterUrbino to nowoczesne autobusy do przewozu pasażerów na trasach wykraczających poza granice miasta. Na ich pokład wejdzie 67 osób, z czego 55 może podróżować na miejscach siedzących. Przewidziano miejsce na bagaż podręczny wewnątrz (półki nad siedzeniami) i na zewnątrz (elektrycznie blokowane luki bagażowe o pojemności 5,2m3). Jednostką napędową będą silniki DAF MX-11 o mocy 251 kW..

Wyposażenie obejmie m.in. rozbudowany system monitoringu, bramki liczenia pasażerów czy systemy zapowiedzi głosowej. Przewoźnik zdecydował się także na skorzystanie z układu MobilEye wspierającego kierowców. Będą oni ostrzegani przed nieplanowanym zjechaniem ze swojego pasa, jednym z największych zagrożeń w ruchu.

Solaris InterUrbino to model szczególnie popularny na rynku włoskim. Dotychczas polski producent dostarczył na Półwysep Apeniński ponad 400 autobusów tego typu, a po tamtejszych drogach jeździ już łącznie blisko tysiąc pojazdów marki Solaris, w tym autobusy elektryczne i trolejbusy.

Nowo podpisany kontrakt to jedno z największych zamówień w dotychczasowej historii Solaris. Po wypełnieniu całej umowy po Rzymie i okolicach jeździć może nawet 660 autobusów InterUrbino.