http://www.transporttm.pl/news/551/18/Pierwsze-w-Polsce-bramowce-Scania-CNG

Pojazdy ciężarowe

Pierwsze w Polsce bramowce Scania CNG

08-08-2019

WPO ALBA odebrała 3 pojazdy Scania P280 nowej generacji zasilane CNG i wyposażone w system bramowy HYVA.Bramowce Scania będą wykorzystywane przez cały rok: latem przewożąc kontenery do składowania i transportu m.in. odpadów komunalnych i gruzu, a zimą, wyposażone w pług z posypywarką, do zimowego utrzymania dróg na terenie działania WPO ALBA. W pojazdach zamontowano światła LED, zapewniające lepsze oświetlenie drogi i dłuższą eksploatację bez konieczności wymiany żarówek. To pierwsze w Polsce pojazdy Scania tego typu zasilane CNG. Na podwoziach zamontowano sprawdzone w branży komunalnej urządzenia bramowe HYVA Lift o udźwigu 12 t. Mają one hydraulicznie wysuwane ramiona o zasięgu 4400 mm i są przystosowane do obsługi wszystkich typów kontenerów komunalnych, jak również osprzętu zimowego (np. piaskarki). Operator może obsługiwać niezależnie ramiona i przyspieszać rozładunek kontenera. Urządzenia mają sterowane pneumatycznie haki wspomagające wysyp.

„Ponadto zamontowano szyby dolne w drzwiach od strony pasażera. To bardzo przydatne rozwiązanie sprawdza się podczas pracy w mieście, zwiększając komfort pracy kierowcy i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu” – komentuje Krzysztof Czerniak, przedstawiciel handlowy ds. pojazdów komunalnych i specjalnych Scania Polska S.A. Scania przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań, które pomagają sprostać wyzwaniom stawianym przed branżą komunalną. Wykorzystanie gazu ziemnego umożliwia redukcję emisji CO2 o ok. 10%. Dodatkowo niemal całkowicie eliminuje się emisję cząstek stałych.

„Od wielu lat inwestujemy w rozwiązania proekologiczne, wyznaczając nowy standard w branży. Zakup pojazdów Scania zasilanych gazem ziemnym, to kolejny element naszej strategii obsługi miast w sposób bardziej zrównoważony środowiskowo. Dodatkowo, pojazdy Scania są bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie paliwa” – komentuje Witold Seńczuk, prezes Zarządu ALBA S.A.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. działa na rynku od ponad 60. lat. We flocie spółki znajduje się ok. 35 pojazdów marki Scania, w tym pojazdy do wywozu odpadów, śmieciarko-myjki, duże hakowce i bramowce.