http://www.transporttm.pl/news/549/18/CITRONEX-bierze-10-IVECO-Stralis-Natural-Power

Pojazdy ciężarowe

CITRONEX bierze 10 IVECO Stralis Natural Power

08-08-2019

IVECO Poland podpisała umowę z firmą CITRONEX na dostawę 10 ciągników siodłowych Stralis Natural Power 460 wykorzystujących jako paliwo skroplony gaz ziemny LNG.Ten innowacyjny i oszczędny pojazd wykazał w wielu testach potencjał redukcji emisji spalin i ograniczenia kosztów eksploatacji. Wojciech Gowin, menadżer ds. transportu w CITRONEX, powiedział „Testy nowego ciągnika IVECO Stralis NP460, które przeprowadziliśmy, miały na celu sprawdzenie w praktyce walorów eksploatacyjnych i weryfikację zastosowania pojazdów z alternatywnymi układami napędowymi w działalności naszej firmy. Przez 2 tygoaszej firmy. Przez 2dnie pojazd realizował zlecenia na wyznaczonych trasach krajowych, głównie była to dostawa świeżych owoców do centrów logistycznych. Transport jest bardzo ważną gałęzią firmy CITRONEX. Rozwój naszej działalności, to również rozwój taboru, który opieramy na budowaniu floty ekologicznej i jest wyposażony wgonomicznej. Pojazdy IVECO dzięki napędowi gazowemu redukują wpływ transportu na środowisko naturalne, optymalizując jednocześnie koszty. Przeprowadzone przez nas testy wpłynęły na decyzję o zakupie 10 ciągników IVECO Stralis Natural Power”.

Zamówione ciągniki uzupełnią flotę ponad 300 jednostek przewoźnika, który od ponad 30 lat zapewnia transport krajowy i międzynarodowy. Samochody zostaną objęte 60 miesięcznym kontraktem M&R IVECO, zawierającym m.in. Assistance Non Stop, pełną obsługę eksploatacyjną wraz z pełną gwarancją na cały pojazd. IVECO Stralis NP460 LNG zostaną dostarczone do CITRONEX już we wrześniu tego roku.

Dzięki silnikowi gazowemu o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2000 Nm ciągniki mają analogiczną dynamikę jak z konwencjonalnym napędem. Stralis NP460 ma wszystkie układy wspierające kierowcę, m.in. zintegrowany system wspomagania jazdy HI-CRUISE obejmujący funkcję przewidującego tempomatu, który na bazie map ukształtowania terenu, masy zestawu, prędkości dobiera parametry pracy układu napędowego. Pojazd jest wyposażony w 2 zbiorniki LNG zawierające łącznie ponad 390 kg gazu, co pozwala pokonać 1600 km na jednym tankowaniu. Komfort pracy kierowcy wynika m.in. z zastosowania najnowszej 12-biegowej zautomatyzowanej skrzyni i wysokiej kabiny AS. Dodatkowo napęd gazowy jest znacznie cichszy od dieslowskiego.

Mając na względzie redukcję wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne oraz optymalizację kosztów, CITRONEX powiększa tabor o 10 ekologicznych ciągników siodłowych IVECO Stralis NP460.