http://www.transporttm.pl/news/548/18/Nowy-transporter-stoczniowy-Cometto-w-Polsce

Pojazdy ciężarowe

Nowy transporter stoczniowy Cometto w Polsce

08-08-2019

Nowe Cometto SYT 6/4 trafiło do Stoczni Szczecińskiej. Z imponującą ładownością ok. 414,5 t przy długości 16 m, SYT 6/4 jest wyposażony w hydrauliczne zawieszenie, które może udźwignąć do 40 ton/oś.Nowe Cometto SYT 6/4 jest przeznaczone do pracy w stoczniach przy transporcie dużych i ciężkich modułów statków. Jest to trzeci transporter stoczniowy dostarczony do Polski, po dwóch poprzednikach z lat 90. Jeden z nich wciąż działa po ponad 25 latach aktywnej pracy!

Duży skok zawieszenia najnowszego pojazdu Cometto umożliwia stały rozkład obciążenia na wszystkie osie, a elektroniczny układ kierowniczy zapewnia pełną zwrotność w każdych warunkach. Transporter jest oparty na 12 osiach, z których 4 są napędzane, a 8 hamowanych. Wymiary platformy ładunkowej wynoszą 16 000x6000 mm. Pojazd ma dwie kabiny operatora z klimatyzacją i wskaźnikiem środka ciężkości. Ponadto SYT 6/4 ma zdalne sterowanie radiowe, podgrzewacz oleju i oleju napędowego oraz centralny układ smarowania.

Klient wymagał większej ładowności i mniejszej platformy. Cometto przyjęła to wyzwanie, tworząc nową pozycję w swojej ofercie, dostępną teraz dla każdego.