http://www.transporttm.pl/news/546/20/Thermoplex-juz-prawie-na-swoim

Warsztat i opony

Thermoplex już (prawie) na swoim

23-07-2019

Thermoplex, firma obsługująca urządzenia transportu chłodniczego, otworzy wkrótce nowy punkt serwisowy i magazyn w Tomaszowie Mazowieckim.Firma działa od początku wieku, zaczynając od obsługi klimatyzacji. Szybko pojawili się klienci z branży transportu chłodniczego, toteż zmieniono specjalizację, montując i naprawiając agregaty. Z powodzeniem: od 2013 r. Thermoplex jest autoryzowanym partnerem Carrier Transicold, światowego potentata w dziedzinie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Przez ostatnie kilka lat stale rosło zapotrzebowanie, liczba samych montaży w ub. roku sięgnęła 900 (dla porównania, w 2015 r. zamontowano 460 agregatów). Perspektywy są dobre ze względu na rozrastający się rynek FMCG. Zauważyliśmy, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie branży na agregaty chłodnicze, co powoduje, że firmy takie jak nasza muszą dostosować się do pozytywnej koniunktury. Nowa hala stwarza technikom idealne warunki do wykonywania najbardziej skomplikowanych i precyzyjnych prac przy agregatach, jak remonty silników czy wymiana skomplikowanych elementów. Hala może zmieścić 2 duże naczepy lub 8 samochodów dostawczych. Dziennie, przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie wykonać przeglądy 9 agregatów lub zamontować do 9 i oddać je na testy. Usytuowanie magazynu pod tym samym adresem sprawi, że montaże i naprawy będą przebiegać szybciej.” - mówi Przemysław Wojciechowski, New Business Director w Thermoplex.

Wcześniejsza lokalizacja była mało atrakcyjna logistycznie: by dotrzeć do serwisu, klienci musieli przeprawiać się przez całe miasto. Do nowej hali przy ulicy Piaskowej 122 w Tomaszowie można dostać się niemal bezpośrednio z wielopasmowej DK48. Całkowita powierzchnia placu manewrowego to 6 tys. m2. W budynku przeznaczono 600 m2 na halę napraw, obok jest powierzchnia na biura. Łączna powierzchnia magazynowa to 600 m2. Obiekt wyposażono w najnowocześniejsze stacje odzysków i odprowadzania odpadów oraz wentylację najnowszej generacji.

Planowany odbiór nowego punktu to początek września. Wstępny koszt inwestycji jest szacowany na ok. 2,5 mln zł, słono, ale suma obejmuje także atrakcyjnie zlokalizowaną działkę na słabo uzbrojonym terenie.