http://www.transporttm.pl/news/542/18/KH-KIPPER-1000-zabudow-przed-terminem

Pojazdy ciężarowe

KH-KIPPER: 1000 zabudów przed terminem

08-07-2019
KH-KIPPER od 10 lat stale notuje wzrost produkcji i obrotów, toteż padła kolejna bariera: tysięczna w tym roku zabudowa powstała w czerwcu, miesiąc wcześniej niż prze rokiem. Wszystko wskazuje na to, że 2019 r. skończy się rekordową liczbą produktów.

Z zakładów KH-KIPPER w Kajetanowie i Skarżysku-Kamiennej co tydzień wyjeżdża około 45 zabudów, a roczna produkcja przekroczy 2 tys. zabudów, przyczep i naczep. Aby sprostać zamówieniom, jesienią ub. roku ruszyła budowa nowej hali montażu końcowego i budynku biurowego. W hali trwają końcowe prace i w najbliższym czasie zostanie ona oddana do użytku.

Zabudowy KH-KIPPER pracują w kopalniach i na placach budowy niemal na całym świecie, w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii. Dynamika eksportu KH-KIPPER w ostatnich latach była zdecydowanie największa w Europie Zachodniej i Północnej. Nie mniej istotnymi kierunkiem dostaw są Europa Wschodnia, Południowa i kraje poza granicami starego kontynentu. Wywrotka nr 1000/2019 na podwoziu Volvo 10x4 będzie transportować urobek z miejsca wydobycia do kruszarki w jednej z kopalń złota w Afryce. Wywrotki kopalniane po odpowiednim przygotowaniu drogi transportowej z powodzeniem zastępują tradycyjne wozidła kopalniane. Ładowność wynosi 45 ton, a objętość skrzyni 30 m3.

Takie wywrotki pracują w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych, ze względu na ekstremalne warunki eksploatacyjne konstrukcję zabudowy wykonano z odpornej na uderzenia wysokowytrzymałej stali HARDOX (podłoga 12 mm i burty 8 mm), a daszek nad kabiną i profile górne z mocnej stali STRENX.

Dwa siłowniki hydrauliczne HYVA dwustronnego działania zwiększają stabilność i bezpieczeństwo w trakcie wyładunku oraz skracają jego czas.