http://www.transporttm.pl/news/541/17/Bielsko-Biala-zamawia-26-Solarisow-na-gaz-ziemny

Autobusy

Bielsko-Biała zamawia 26 Solarisów na gaz ziemny

08-07-2019
PKS Bielsko-Biała zamówiło 26 Urbino 12 CNG. To drugie co do wielkości zamówienie na autobusy Solaris zasilane sprężonym gazem ziemnym w Polsce. Jeszcze w tym roku do Warszawy zostaną dostarczone 54 gazowe Urbino 18.

Całkowita wartość umowy podpisanej z PKS Bielsko-Biała to 32 mln zł. Dostawy nowych pojazdów zaplanowano w dwóch transzach. Pierwsze 13 autobusów zostanie oddanych klientowi w przeciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Ostateczny termin realizacji całego zamówienia to grudzień 2020 r.

PKS Bielsko-Biała zdecydowało się na autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym z silnikami o mocy 239 kW. Każdy z nich zapewni komfortowe warunki jazdy 90 pasażerom, w tym 32 na miejscach siedzących. Dostęp do autobusu będzie możliwy przez dwa wejścia w układzie 2-2-0. Na wygodę użytkowników wpłynie wydajny system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej i miejsca pracy kierowcy. Wśród innych udogodnień, w które wyposażone zostaną Urbino 12 CNG, są również monitoring pojazdu z podglądem dla kierowcy, dostęp do wi-fi oraz gniazdka z portami USB.

Autobusy z silnikami CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 r. Na przestrzeni tych 15 lat do klientów trafiło ponad 1100 gazowych pojazdów.

Ekologicznych Solarisów używają przewoźnicy komunikacji miejskiej i regionalnej m.in. w: Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, na Litwie i Słowacji, w Niemczech, Norwegii, Polsce, Serbii, Szwecji i Włoszech.