http://www.transporttm.pl/news/540/17/Berlin-zamawia-90-elektrycznych-Solarisow

Autobusy

Berlin zamawia 90 elektrycznych Solarisów

30-06-2019

Berlińska spółka transportu publicznego BVG po raz kolejny wybrała Solarisy. Zgodnie z nowym kontraktem do końca 2020 r. do Berlina zostanie dostarczonych 90 elektrobusów o długości 12 m. To jeden z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie.Zgodnie z ustaleniami realizację kontraktu rozłożono na kilka etapów. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w 3 kolejnych transzach: 29 szt. w I kwartale, 30 w II kwartale i ostatnie 30 w IV kwartale 2020 r. Te bezemisyjne pojazdy będą napędzane silnikami elektrycznymi zintegrowanymi z osią, zasilanymi z baterii o pojemności nominalnej 300 kWh ładowanymi plug-in. „To bardzo budujące, że Berlin po raz kolejny stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Wybór 90 autobusów elektrycznych z rodziny Solarisa bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia komfortu życia berlińczyków. Elektromobilność bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach. Elektromobilność to przyszłość, która już dziś staje się naszą rzeczywistością” – mówi Petros Spinaris, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

W latach 2015-2019 polski producent zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem, w BVG będzie 125 elektrycznych Solarisów.

Każdy z nowo zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów. Komfort jazdy poprawią: klimatyzacja, monitoring, gniazda USB i system informacji pasażerskiej z głosową zapowiedzią przystanków.