http://www.transporttm.pl/news/539/18/Podwozie-MAN-pod-ambulans-Fundacji-Rolanda-McDonalda

Pojazdy ciężarowe

Podwozie MAN pod ambulans Fundacji Rolanda McDonalda

30-06-2019
Realizowany przez Fundację Rolanda McDonalda program „NIE nowotworom u dzieci” od 14 lat daje dzieciom szansę na profilaktyczne badanie USG, którego w tak kompleksowym zakresie nie ma na liście świadczeń publicznych.

Profilaktyka w walce z nowotworami to jedyna szansa na wczesne diagnozy i wyleczenie. U dzieci czas jest najważniejszą składową sukcesu, dlatego program edukuje rodziców, nie tylko dając bezpłatny dostęp do badań, ale także wiedzę, którą Fundacja zebrała razem z IFMSA Poland w formę wykładu „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”.

Co roku tysiące dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, w ponad 50 miastach i wsiach, przechodzi badania przesiewowe i co roku kilku z nich wczesne rozpoznanie ratuje przyszłość. Obecnie służy do tego jedna mobilna klinika, dar amerykańskiej Fundacji RMHC Global dla Polski, na podwoziu GMC. Druga mobilna klinika Fundacji Rolanda McDonalda już staje się faktem. Przygotowania z fazy produkcji weszły w kolejny etap: podwozie MAN TGM 15.290, jej baza, zostało dostarczone do portu w Gdańsku, przeszło odprawę celną i popłynęło kontenerowcem do Baltimore. W USA przejmie go LifeLineMobile, rodzinna firma z Ohio, która zbudowała 52 podobne ambulansy na świecie. Wróci po 7 miesiącach już jako mobilna klinika do badań USG. Dzięki staraniom firm logistycznych współpracujących przy tym projekcie przygotowano fracht tak, by koszt był jak najniższy, choć podwozie nie mieści się w kontenerze i trzeba było znaleźć statek Ro-Ro.

Po raz pierwszy mobilna klinika zostanie zabudowana na podwoziu wyprodukowanym w Europie. „Cieszymy się, że Fundacja zaufała firmie MAN Truck & Bus Polska i wybrała nasz ekonomiczny, wytrzymały i niezawodny produkt. Nie tylko dział handlowy, ale i inne piony wspierają realizację projektu i jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. Znamy i doceniamy programy Fundacji w Polsce, sami jesteśmy rodzicami i wiemy jak ważne jest, by standardy medycyny pediatrycznej zmieniały się na lepsze. Jesteśmy przekonani, że ciężarówka MAN TGM będzie dobrze służyć Fundacji” - powiedział Marc Martinez, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

MAN jest także partnerem Pikniku Rodzinnego 2019 na rzecz budowy warszawskiego Domu Ronalda McDonalda. Firma jest zaangażowana również w pomoc fundacji Serdecznik z Poznania, która realizuje projekt mobilnych bibliotek dla oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, zapewniając transport samochodami dostawczymi MAN TGE.

Dzięki umiejętnemu zaplanowaniu badań mobilna klinika jest w stanie wykonać USG 70-80 dzieciom dziennie, od początku programu (2005 r.) przeszło przez nią ponad 60 tys. małych pacjentów. Wyniki są przekazywane rodzicom na miejscu.