http://www.transporttm.pl/news/538/18/Krone-przejmuje-Knapen-Trailers

Pojazdy ciężarowe

Krone przejmuje Knapen Trailers!

30-06-2019
Z dniem 24.06. Grupa Krone Pojazdy Użytkowe przejęła 100% udziałów holenderskiej grupy Knapen, łącznie z jej spółkami zależnymi Knapen Trailers BV, Knapen Service BV i Trailned BV. Po zatwierdzeniu przez stosowne urzędy Knapen Trailers, lider europejskiego rynku naczep z ruchomą podłogą, stanie się częścią grupy Krone.

Suchy komunikat obu stron nie przynosi szczegółów co do kwot transakcji czy spodziewanych korzyści. „Łącząc doświadczenie w zakresie jakości produktów i usług w ramach swych segmentów biznesowych, obie firmy oświadczają, że ich celem jest tworzenie wysokiej jakości produktów i świadczenie profesjonalnych usług klientom i partnerom w całej Europie” – tyle wiadomo. Knapen zamierza nadal działać jako niezależna firma w ramach grupy Krone, kierowana przez dotychczasowy zarząd z Peterem Joostenem (pośrodku na zdjęciu). Miejsca pracy w zakładzie w Deurne i wyspecjalizowana sieć sprzedaży Knapen pozostaną nienaruszone, tak że produkty Knapen nadal będą sprzedawane pod tą marką i przez obecny zespół. To co będzie miało z tego Krone? Obie firmy są rodzinne, ale skala działania jest zupełnie inna, podobnie jak klienci, technologie, materiały. Nie będzie łatwo o synergię umożliwiającą obniżenie kosztów czy zwiększenie wydajności.

Knapen Trailers, z siedzibą w Deurne w południowo-wschodniej Holandii, jest producentem aluminiowych naczep z ruchomą podłogą. Specjalizacja, innowacyjność i unowocześnienie technologii przyniosły firmie 1. pozycję na rynku europejskim. Czyżby przeinwestowano?