http://www.transporttm.pl/news/533/18/Q-Service-Truck-dystrybutorem-Ford-Trucks-w-Polsce

Pojazdy ciężarowe

Q-Service Truck dystrybutorem Ford Trucks w Polsce

24-06-2019

Q-Service Truck Sp. z o.o. stanie się jedynym polskim importerem pojazdów Ford Trucks. Zajmie się również dystrybucją części zamiennych i sprzedażą używanych ciężarówek. Docelowo sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmie 10 oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem, kolejnych 10 otrzyma autoryzację do napraw.Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych. Firma produkuje całą gamę pojazdów, w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane i pojazdy specjalistyczne. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, ma już sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Od czerwca dołączy do nich również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

Partnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. zostało podpisane 13 czerwca w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział Prezes Zarządu Inter Cars Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. Sławomir Rybarczyk oraz przedstawiciele Ford Trucks: Serhan Turfan, Ford Trucks Vice President i Emrah Duman, Director of International Markets. „Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Ford Trucks jest wydarzeniem niecodziennym i to nie tylko dla nas. Po wielu latach panowania 7 marek producentów pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton, na 4. pod względem wielkości rynku w Europie pojawił się nowy gracz. Dotychczasowe kompetencje zbudowane w obrębie działalności spółki Q-Service Truck, jakimi są sieć ponad 70 niezależnych warsztatów, oraz funkcjonujący już model dystrybucji części, pozwolą w bardzo szybkim tempie na zbudowanie sprawnej struktury sprzedaży pojazdów marki Ford Trucks. Taka współpraca świetnie wpisuje się w kierunek rozwoju działalności Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie przez różne segmenty naszej działalności tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Jestem przekonany, że pojazdy Ford Trucks, w tym flagowy ciągnik F-MAX, przez swoje unikalne cechy użytkowe pozwoli naszym krajowym przewoźnikom na utrzymanie konkurencyjnego poziomu usług transportowych” – ocenia Sławomir Rybarczyk, Prezes Q-Service Truck. „Od pierwszego kontaktu z Q-Service Truck wiedzieliśmy, że mamy wspólną wizję i zbieżne DNA biznesowe, które pozwoli nam być dobrymi partnerami. Współpraca ta zapewni nam najlepszą możliwą dystrybucję na terenie Polski, a także zagwarantuje szybki rozwój sprzedaży części oraz rozbudowę sieci posprzedażowej. Wspólnie z Q-Service Truck zapewnimy najwyższy poziom obsługi klienta, dostęp do serwisów oraz konkurencyjne rozwiązania dedykowane sprzedaży. Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Q-Service Truck i wierzymy, że razem zmienimy rynek pojazdów ciężarowych.” - mówił Emrah Duman.

Podpisując umowę importerską, Q-Service Truck zostaje jedynym importerem Ford Trucks w Polsce. Wybrane warsztaty z sieci Q-Service Truck zyskają możliwość autoryzacji marki i serwisowania jej modeli. Obie firmy rozpoczynają współpracę marketingową. Jednym z jej pierwszych elementów będzie tournée ciężarówki szkoleniowej Ford Trucks. RoadShow Ford Trucks rozpocznie się w ostatnim tygodniu czerwca i potrwa do 5 lipca. W tym czasie nowy F-Max odwiedzi 5 lokalizacji na Mazowszu, zatrzymując się na terenie filii Inter Cars. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się od przedstawicieli Q-Service Truck więcej na temat dystrybucji samochodów, poznać plany związane z serwisowaniem pojazdów. Poza ciągnikiem siodłowym poznają multimedialną naczepę Ford Trucks, w której będą odbywać się spotkania i rozmowy, a także będą prezentowane filmy promocyjne ukazujące walory nowej ciężarowej marki wprowadzonej na polski rynek.

Plan najbliższych spotkań RoadShow Ford Trucks:

  • 25-28 czerwca (10.00 – 17.00) Czosnów, ul. Gdańska 27
  • 2 lipca (12.00 – 17.00) Warszawa, ul. Annopol 21
  • 3 lipca (12.00 – 17.00) Wyszków, ul. Świętojańska 138
  • 4 lipca (12.00 – 17.00) Sochaczew, ul. Spartańska 16
  • 5 lipca (12.00 – 16.00) Grodzisk Mazowiecki, ul. Królewska 54B

RoadShow Ford Trucks to możliwość dokładnego obejrzenia flagowego modelu  F-Max, Samochodu Ciężarowego Roku 2019.