http://www.transporttm.pl/news/518/18/Kolejne-gazowe-smieciarki-Scania-dla-Kom-Eko-S-A

Pojazdy ciężarowe

Kolejne gazowe śmieciarki Scania dla Kom-Eko S.A.

25-04-2019
Pięć nowych śmieciarek Scania zasilanych CNG trafiło do Kom-Eko S.A. podczas uroczystego wydania w siedzibie firmy. To kolejne pojazdy przekazane lubelskiemu przedsiębiorstwu na mocy umowy podpisanej listopadzie ub. roku. We flocie Kom-Eko znajduje się 8 nowych pojazdów Scania, w tym 7 zasilanych CNG.

Scania P340 zasilane CNG mają taką samą pojemność i ładowność, jak tradycyjne śmieciarki i będą wykorzystywane do odbioru zmieszanych odpadów komunalnych na terenie Lublina i gmin ościennych. Podwozia mają 3 osie z tylną skrętną, co ułatwia manewrowanie w miejskich uliczkach. Zbiorniki CNG o pojemności 8x118 = 944 dm3 umożliwiają pracę przez 4-5 dni bez tankowania. Dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego pojazdy są dużo cichsze i charakteryzują się niemal zerową emisją szkodliwych składników spalin. „Kom-Eko S.A. wywodzi się z Lublina. Będąc lokalnym przedsiębiorcą zawsze działamy w sposób odpowiedzialny społecznie i środowiskowo, z troską o najbliższe otoczenie. Dlatego wiele naszych inwestycji jest skoncentrowanych na podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Lublina i okolic. Rozszerzenie floty o śmieciarki Scania zasilane CNG stanowi doskonały przykład tego typu działań” – skomentował Ireneusz Zimoch, wiceprezes Kom-Eko S.A.

„Nasze pojazdy są doskonale przystosowane do pracy we wzmożonym ruchu w miastach. Zapewniają bezpieczeństwo i komfort kierowcy, a dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego pozwalają na redukcję emisji CO2 na poziomie około 20%. Osiągi i charakterystyka silnika zasilanego gazem są takie, jakich oczekuje się od nowoczesnego silnika Diesla. Jednak silniki zasilane gazem pracują ciszej niż wysokoprężne i dlatego doskonale sprawdzają się w środowisku miejskim. Scania jest liderem zrównoważonych rozwiązań transportowych. Mamy rozwiązania dostępne tu i teraz. Optymalizując transport i wykorzystując paliwa alternatywne, możemy wspólnie z naszymi klientami ograniczyć marnotrawstwo w transporcie i zadbać o środowisko” – dodał Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Pojazdy Scania dla branży komunalnej zapewniają niski poziom hałasu, poszanowanie dla środowiska i utrzymanie zyskowności prowadzonego biznesu.