http://www.transporttm.pl/news/509/17/Premiery-MAN-na-Warsaw-Bus-Expo-2019

Autobusy

Premiery MAN na Warsaw Bus Expo 2019

27-03-2019

Najważniejszym wydarzeniem na targowej ekspozycji MAN było przekazanie autokaru Neoplan Skyliner w barwach sieci FlixBus. Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska Marc Martinez wręczył symboliczny klucz dyrektorowi zarządzającemu Flixbus, Michałowi Lemanowi.Flixbus to największa platforma połączeń autobusowych w Europie, realizująca ponad 350 tys. połączeń dziennie do 2 tys. destynacji w 29 krajach. Teraz dołączą do niej 3 dwupokładowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner kupione przez polskich przewoźników, firmy Limes, Limes-Tour i Delta, które będą operować w ramach Flixbus.  „Jestem dumny, że podczas tegorocznych targów na stoisku MAN prezentujemy tyle nowości, a przede wszystkim, że przekazujemy pierwsze w Polsce luksusowe autobusy Neoplan, które dołączają do floty Flixbus.” - powiedział podczas uroczystości Marc Martinez. „To dla nas bardzo ważnym moment i liczymy, że rosnąca popularność FlixBus w Polsce przełoży się na większą sprzedaż naszych autokarów, przede wszystkim właśnie modelu Neoplan Skyliner, który, oferując ponad 80 miejsc siedzących, zapewnia wyjątkową ekonomikę transportu i pasażerski komfort. To nasz okręt flagowy, który teraz wypływa na szerokie wody” – podkreślił Kamil Gromek, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Ten rok zapowiada się dla marki Neoplan wyjątkowo dobrze: oprócz autokarów dla FlixBus wiosną pojawi się na polskich drogach 5 Skylinerów w barwach firmy Bomatur. Flota piętrowych Neoplanów śląskiej firmy wzrośnie do 7. To konkretne efekty kampanii „Neoplan push” i wielki powrót marki do naszego kraju.

MAN Truck & Bus Polska pokazywał także premierowy autobus miejski Lion's City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku w Starachowicach. Ma on m.in. nowy 9-litrowy silnik D15, hybrydowy system Start&Stop, przednie reflektory całkowicie w technologii LED, innowacyjny projekt wnętrza, w tym nowy sposób mocowania foteli i poręczy, a przede wszystkim mniejszą o 850 kg masę własną, zwiększającą pojemność pasażerską. Kolejną polską premierą był minibus MAN TGE 5.180 Intercity, który zadebiutował na światowej scenie podczas IAA 2018 w Hanowerze. Na stoisku Mercus Bus był pokazywany pierwszy w Europie minibus na bazie TGE w wersji miejskiej. To przykład coraz lepszej współpracy MAN z polskimi firmami zabudowującymi, która przełożyła się m.in. na zakup przez Mercus aż 100 TGE pod zabudowy. „Dzięki TGE City oraz TGE Intercity jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby polskich miast, oferując zarówno autobusy o dużej pojemności, jak i pojazdy klasy MINI, które świetnie sobie poradzą z obsługą komunikacyjną mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach. Dzięki tej kompleksowej ofercie polscy przewoźnicy mogą jeszcze bardziej zoptymalizować swoją działalność i uprościć biznes, chociażby w zakresie obsługi serwisowej” - powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

Rok 2018 był wyjątkowo udany w 25-letniej obecności MAN Truck & Bus na polskim rynku autobusowym. Dostarczono 200 autobusów miejskich ze Starachowic oraz 50 autobusów turystycznych marek MAN i Neoplan. Największe dostawy to m.in. 61 autobusów Lion’s City Hybrid dla firmy Mobilis w Warszawie, 28 Lion’s City dla MZK Opole, czy 2 turystyczne Neoplany Skyliner dla firmy Bomatur. Taka dynamika dostaw przełożyła się na wzrost sprzedaży aż o 227% i udział w rynku na rekordowym poziomie 15,5%. W tym roku MAN utrzymuje wysokie autobusowe tempo.

Piętrowy Neoplan Skyliner dla przewoźników współpracujących z FlixBus mieści 83 pasażerów, umożliwiając im rozmieszczenie bagażu w lukach o pojemności do 11 m3. Napędza go silnik D2676 o mocy 500 KM.