http://www.transporttm.pl/news/507/17/Solaris-testowany-w-Saragossie

Autobusy

Solaris testowany w Saragossie

18-03-2019

Solaris Urbino 12 electric został wypożyczony na kilkutygodniowe testy w stolicy Aragonii Saragossie. Testy bezemisyjnego pojazdu z Polski przeprowadzi miejscowy przewoźnik Avanza Zaragoza.Dostarczony do Hiszpanii bezemisyjny Urbino 12 electric jest wyposażony w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh. W autobusie zamontowano dwa systemy ładowania: z wykorzystaniem pantografu w trakcie postoju na przystankach lub przez złącze plug-in z ładowarki w zajezdni autobusowej. Źródłem napędu jest elektryczna oś z 2 silnikami o mocy 115 kW każdy.

Przewoźnik Avanza Zaragoza wprowadzi autobus do obsługi linii pasażerskiej w najbliższych tygodniach, dzięki czemu o jego zaletach przekonają się mieszkańcy miasta. Dla ich komfortu na pokładzie znalazły się wydajna klimatyzacja, zaawansowany system informacji pasażerskiej oraz monitoringu. Z dużym zainteresowaniem spotka się również zapewne dotykowy panel kierowcy, składający się z 3 niezależnych monitorów.

Doświadczenie Solaris w zakresie elektromobilności to ponad 11 mln km przejechanych przez bateryjne pojazdy firmy, dostarczone do klientów w 16 europejskich krajach i 38 miastach. Można je spotkać zarówno na dalekiej północy kontynentu, np. Oslo w Norwegii czy fińskim Tampere, jak i w słonecznej Barcelonie. Od czasu dostarczenia pierwszego bezemisyjnego pojazdu bateryjnego w 2013 r. firma dostarczyła lub zakontraktowała ponad 400 ekologicznych autobusów elektrycznych.

Nowoczesny autobus elektryczny Solarisa wyróżnia się wysoką jakością wykonania i doskonałymi osiągami.