http://www.transporttm.pl/news/501/17/Kolejne-elektryczne-Solarisy-w-Hamburgu

Autobusy

Kolejne elektryczne Solarisy w Hamburgu

25-02-2019

Najnowsze autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 wyjechały w połowie lutego na ulice Hamburga, wspomagając wysiłki miasta na rzecz bezemisyjnego transportu publicznego.Dwa pojazdy z 10 zamówionych kursują już w regularnym ruchu pasażerskim. Wraz z autobusami dostarczanymi w poprzednich latach, flota elektrycznych Solarisów w barwach HOCHBAHN do końca roku wzrośnie do 15 pojazdów. Claudia Güsken, Członek Zarządu HOCHBAHN ds. Operacyjnych i HR, podczas pierwszego kursu Solarisem z pasażerami podkreśliła: „Wraz z nowymi pojazdami konsekwentnie dążymy do przejścia na całkowicie bezemisyjną flotę autobusową. To chroni nasze środowisko, zapewnia lepszą jakość powietrza i wyznacza nowe standardy mobilności w mieście”.

„Bardzo się cieszę, że dzięki naszym autobusom elektrycznym sukcesywnie zmierzamy do mobilności przyjaznej dla środowiska i bezemisyjnemu transportowi publicznemu. Elektryczne autobusy zapewniają czystsze powietrze i mniej hałasu – to podwójna korzyść dla każdego mieszkańca" – powiedział Prezes Zarządu Solaris Javier Calleja, który przyjechał do hanzeatyckiego miasta na pierwszą podróż z pasażerami.

Dziesięć Urbino 12 electric zostało zamówionych przez HOCHBAHN w ub. roku. Autobusy, ładowane za pomocą wtyczki podczas pobytu w zajezdni, mają gwarantowany zasięg 150 km. Energia jest magazynowana w bateriach Solaris High Energy o pojemności 240 kWh, zasilanych także przez rekuperację: podczas hamowania dwa silniki elektryczne zamontowane przy osi napędowej zamieniają energię kinetyczną pojazdu w elektryczną.

Trzydrzwiowy elektryczny Urbino 12 zabiera 70 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.