http://www.transporttm.pl/news/500/20/Nowe-opony-Goodyear-Vector-4Seasons-Cargo

Warsztat i opony

Nowe opony Goodyear Vector 4Seasons Cargo

25-02-2019

Goodyear wprowadza na rynek opony wydajne paliwowo, całoroczne opony Vector 4Seasons Cargo do lekkich samochodów użytkowych, zapewniające znakomite osiągi i wydłużone przebiegi.

Vector 4Seasons Cargo jest następczynią całorocznej opony Cargo Vector 2. 

 

W porównaniu do poprzedniczki osiąga jeszcze krótszą drogę hamownia, zarówno na suchych jak i mokrych drogach, a ponadto wykazuje lepsze parametry prowadzenia na zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.

Wytrzymuje też dłuższe przebiegi niż poprzedni model, a przy tym jest efektywna paliwowo dzięki zmniejszonym oporom toczenia. Ponadto Cargo pozwala wyeliminować koszty związane z sezonową wymianą opon. Połączenie tych wszystkich korzyści umożliwia obniżenie całkowitych kosztów użytkowania ogumienia.

Vector 4Seasons Cargo to odpowiedź Goodyear na szybko rozwijający się rynek samochodów dostawczych w Europie i Rosji, który pod względem wzrostu wyprzedza segment pasażerski. W 2013 r. stanowiły one 10,5% parku, obecnie jest to 10,8%, a do 2023 r. będzie nie mniej niż 10,9%. Nowa opona poszerza ofertę Goodyear do lekkich samochodów użytkowych, do której należą opony EfficientGrip jako propozycja na lato i Cargo UltraGrip 2 na sezon zimowy.

Nowe opony Vector 4Seasons Cargo są dostępne w 16 rozmiarach, o szerokości od 185 do 235, profilu od 80 do 65 i średnicy koła 14”, 15” i 16”.