http://www.transporttm.pl/news/499/20/Wspolne-majstrowanie-Wuerth-Polska-i-Centrum-Nauki-Kopernik

Warsztat i opony

Wspólne majstrowanie Würth Polska i Centrum Nauki Kopernik

13-02-2019
Centrum Nauki Kopernik, jeden z największych w Europie interaktywnych ośrodków edukacji naukowej, umożliwia samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, a przez to poznanie zjawisk i praw rządzących światem. W ub. roku Centrum odwiedziło 1,15 mln osób.

Wiele z nich trafia do Majsterni, przestrzeni inspirującej do kreatywnego myślenia. Tam mierzą się z wyzwaniami inżynieryjnymi, naukowymi, logicznymi. Wiele zadań polega na konstruowaniu z wykorzystaniem śrub, łańcuszków, linijek, deseczek z otworami. Zajmując miejsce przy stołach warsztatowych, odwiedzający mogą sprawdzić się nie tylko w roli majsterkowicza. Doświadczenia wymagają także zacięcia naukowego i logicznego; nie ma dokładnych instrukcji, ocen, limitów czasowych, a jest okazja, by przekonać się, że „myślę lepiej, niż myślę”.

Na początku lutego Robert Karolak, Dyrektor Marketingu Würth Polska, podpisał z Robertem Firmhoferem, Dyrektorem Naczelnym Centrum Nauki Kopernik, porozumienie, na mocy którego Würth Polska została Wyłącznym Partnerem Majsterni. „Celem naszej współpracy z Centrum Nauki Kopernik jest aktywizacja młodego pokolenia do podejmowania wyzwań w różnych dziedzinach nauki, nie tylko inżynieryjnych. Chcemy motywować do rozwoju, zadawania pytań i szukania nowych rozwiązań. W ramach przyjętej strategii z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu od lat wspieramy różnorodne inicjatywy kulturalne i edukacyjne. Dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie obok Majsterni, której przyświeca cel rozbudzania ciekawości wobec świata i nauki, w różnych grupach wiekowych. Jest to również projekt spójny z profilem naszej działalności – rozwój, innowacje oraz technika wpisane są w DNA naszej firmy” – powiedział z tej okazji Robert Karolak. W ramach współpracy do Majsterni trafiły narzędzia warsztatowe i akcesoria do przechowywania różnych elementów: nowe systemy kaset i wózki narzędziowe Würth. Produkty są kompatybilne, czyli elementy walizek czy wózków mogą być dowolnie konfigurowane. Część serwisowa Majsterni została wyposażona w profesjonalne narzędzia ręczne i elektronarzędzia. „Samodzielne próby rozwiązania konkretnego problemu najbardziej angażują nasze emocje i motywują do działania. Ucząc się przez projektowanie, budowanie i testowanie różnych rozwiązań sami kształtujemy swoją wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności. Majsternia stwarza możliwość takiego działania. Współpraca z Wurth z pewnością pozwoli nam rozwijać to szczególne miejsce i tworzyć nowe wyzwania dla naszych zwiedzających” – ocenia Joanna Kalinowska, Dyrektor Rozwoju Centrum Nauki Kopernik.

Zaangażowanie Würth Polska w projekt Majsterni to także działanie wizerunkowe. Koncern jest liderem rynku w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów. Dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik umacnia swój wizerunek wśród obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych, ma też okazję dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którym zależy na aktywnym i twórczym poznawaniu świata.

Redaktor Naczelny TRANSPORT-TM podczas prac koncepcyjno-wdrożeniowych nad przyrządem do otwierania butelek piwa za pomocą energii stalowej kuli spadającej na dźwignię 2-stronną.