http://www.transporttm.pl/news/497/18/Powstanie-Centrum-Badan-i-Rozwoju-Renault-Trucks

Pojazdy ciężarowe

Powstanie Centrum Badań i Rozwoju Renault Trucks

12-02-2019

Renault Trucks zapowiada zbudowanie w Lyon Saint-Priest nowego Centrum Badań i Rozwoju, które zajmie 11,3 tys. m2, a zostanie otworzone w I półroczu 2021 r.Będzie to miejsce prezentacji projektów Renault Trucks i innych marek, jedno z dwóch największych centrum B+R w grupie Volvo. Ten ważny projekt wzmocni wizerunek miasta Lyon i wpisuje się w 5-letni program rozwoju Renault Trucks. Dbając o synergię, innowację i zapewnienie sukcesu przyszłym produktom, nowe Centrum Badań i Rozwoju w Saint-Priest pomieści tysiąc ekspertów (spomiędzy 1,4 tys. inżynierów fabryki w Lyonie) i ugruntuje swoje miejsce wśród 10 najważniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych we Francji. Inżynierowie i konstruktorzy będą tam pracować wspólnie z członkami działów zakupów. Ułatwi to wymianę informacji między pracownikami i przyśpieszy realizację projektów dotyczących przyszłych pojazdów ciężarowych.

Kompletnie nowe podejście widać również w organizacji 3- poziomowej przestrzeni, które będzie sprzyjać współpracy między poszczególnymi ekipami. Organizacja biur, przestrzeni otwartych, sal sprzyjających kreatywności: cały budynek przemyślano tak, by promować innowację i wymianę wiedzy. Będzie on przy tym zużywał o 25% mniej energii, niż wynika z prawa francuskiego. Koncepcja nowego centrum opiera się na najnowszych i najbardziej wymagających rekomendacjach środowiskowych. Aby zoptymalizować koszt inwestycji( 33 mln euro) na wstępnym etapie przemyślano cały okres eksploatacji, nie tylko koszty zakupu materiałów, ale też utrzymanie, koszty zużycia energii, zużycie materiałów i gospodarowanie odpadami.

Nowe Centrum Badań i Rozwoju, pod które kamień węgielny zostanie wmurowany latem tego roku, jest symbolem producenta innowacyjnego, dla którego kluczowa jest skuteczność i trwałość.