http://www.transporttm.pl/news/482/18/Pierwsze-pojazdy-Scania-LNG-na-slasku

Pojazdy ciężarowe

Pierwsze pojazdy Scania LNG na Śląsku

31-12-2018

Na mocy podpisanego kontraktu w marcu 2019 r. do floty Sachs Trans International Sp. z o.o. trafi 10 ciągników siodłowych Scania zasilanych skroplonym gazem ziemnym.Pojazdy objęte umową to ciągniki siodłowe Scania R410A4X2NA zasilane LNG do transportu międzynarodowego. To pierwszy kontrakt na pojazdy zasilane ciekłym gazem ziemnym z Ecolution by Scania na Śląsku i pierwsze pojazdy Scania w firmie Sachs. „Osiągi i charakterystyka silnika Scania zasilanego gazem są takie, jakich oczekuje się od nowoczesnego silnika wysokoprężnego o tej samej mocy. Ciągniki Scania dla firmy Sachs zostaną wyposażone w 13-litrowe silniki zasilane gazem oraz w zautomatyzowane skrzynie biegów Scania Opticruise. Dla kierowcy oznacza to przede wszystkim płynną i szybką zmianę biegów i najwyższy komfort jazdy” – komentuje Rafał Dawidczyk, inżynier sprzedaży, Scania Polska S.A.

Zainteresowanie pojazdami ciężarowymi Scania napędzanymi gazem wzrasta w Europie. Wynika to z rosnącej dostępności paliwa dzięki stale rozwijanej infrastrukturze, korzystnych zmian w przepisach (np. zwolnienie posiadaczy pojazdów na gaz ziemny z niemieckich opłat drogowych) i opłacalnego całkowitego kosztu posiadania takiego pojazdu. Duże znaczenie mają również kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem: wykorzystując gaz ziemny osiąga się redukcję emisji CO2 o około 20%. Zasięg typowego ciągnika siodłowego zasilanego LNG na równinnym terenie wynosi do 1200 km, a podwozia do 1600 km.

Sachs Trans International Sp. z o.o. działa od 1986 r., na przestrzeni lat wyspecjalizowała się w transporcie międzynarodowym i ponadgabarytowym. Flota przedsiębiorstwa liczy ponad 300 pojazdów ciężarowych, wszystkie spełniają normę Euro VI.

Pierwsze pojazdy Scania na Śląsku zasilane LNG zostaną dostarczone do firmy Sachs Trans International Sp. z o.o.