http://www.transporttm.pl/news/480/18/Krone-ponownie-z-rekordem-sprzedazy

Pojazdy ciężarowe

Krone ponownie z rekordem sprzedaży

31-12-2018

Grupa Krone zakończyła miniony rok finansowy 2017/2018 (1.08.17 – 31.07.18) z kolejnym rekordowym obrotem: ok. 2,1 mld euro, co stanowi znaczący wzrost w stosunku do poprzedniego wyniku 1,9 mld euro. Sprzedaż na rynkach poza granicami Niemiec wyniosła 1,5 mld euro, prawie 171 mln euro (12,4%) więcej niż w poprzednim roku.Dział Pojazdy Użytkowe zakończył rok finansowy 2017/2018 obrotem 1,49 mld euro, co stanowi wzrost o 13,6% w stosunku do roku poprzedniego. Ponad 26% tych przychodów wygenerowano na rynku niemieckim, który nadal jest najważniejszy. Inne kluczowe rynki to Europa Zachodnia, która stanowi 42,6% sprzedaży i Europa Wschodnia (22,0%). W ub. roku trudne warunki pogodowe oraz niekorzystne sytuacje polityczne i gospodarcze spotykały się z wysokimi cenami produkcji. W tym otoczeniu dział maszyn rolniczych Krone zakończył rok finansowy 2017/2018 obrotami 642,3 mln euro, większym o 10,2% w stosunku do roku poprzedniego. Niemcy jako najsilniejszy rynek stanowiły 29,6% sprzedaży, rynki Europy Zach. 35,1%, Wschodniej 11,4%, Ameryka Płn. 11,9%. W zakresie digitalizacji i zarządzania danymi, Krone założyła nową firmę Datineo, oferującą rozwiązania programowe  telematyki, Big Data i Internetu rzeczy.

Łączne inwestycje Grupy Krone w minionym roku obrotowym wyniosły 67 mln euro, z czego 53,8 mln euro wydano na środki trwałe, 4,9 mln euro na wartości niematerialne i 8,3 mln euro na aktywa finansowe. Największą jednorazową inwestycją ok. 40 mln euro było nowe centrum powłok w Werlte. Ultranowoczesne malowanie metodą zanurzenia katodowego i lakierowania proszkowego zapewnia naczepom maksymalną ochronę przed korozją. Inne inwestycje to nowy magazyn centralny części obsługujący całą Krone Commercial Vehicles Group i zautomatyzowana linia produkcji podzespołów wdrożone w Herzlake. W Dinklage pojawiła się nowa linia montażowa osi Krone. Ponadto w mieście Pusignan niedaleko Lyonu zainaugurowano nowe centrum Krone, kolejny krok w rozszerzaniu sieci sprzedaży.

W ub. roku obrotowym Grupa Krone zatrudniała 4897 pracowników, w tym 278 praktykantów. Wzrost liczby stałych pracowników wynika z nasilenia produkcji i rozbudowy sieci sprzedaży w obu działach.

Bernard Krone, Partner Zarządzający Krone Group, jest zadowolony z wyników firmy w roku finansowym 2017/2018. „Powtarzający się wzrost sprzedaży świadczy o sukcesie naszej strategii pozycjonowania się jako dostawcy kompleksowych usług dla naczep i maszyn rolniczych. Ponadto, jako średnie i rodzinne przedsiębiorstwo korzystamy z bycia szybkim, elastycznym i innowacyjnym. Wskaźnik kapitału własnego w wysokości 47% stwarza nam solidne podstawy finansowe, które dają nam swobodę wdrażania kolejnych innowacji, a tym samym kontynuowania ścieżki trwałego wzrostu. Co więcej, dywersyfikacja naczep i maszyn rolniczych oferuje nam wyjątkowe możliwości, ponieważ opracowujemy rozwiązania dla obu rodzajów produktów, pomagając klientom na całym świecie sprostać ich wyzwaniom. Szybko rosnąca liczba ludności na świecie wymaga zwiększonej i bardziej wydajnej produkcji żywności, co nieuchronnie pociąga za sobą wzrost transportu towarowego. Cyfryzacja odgrywa kluczową rolę w tym kontekście. Już dziś Krone oferuje szeroką gamę przyszłościowych rozwiązań dla inteligentnych maszyn rolniczych i naczep.”

Prawie 71% sprzedaży eksportowej pochodziło z działu pojazdów użytkowych, a 29,1% z działu maszyn rolniczych. Międzynarodowa działalność stanowi 72,7% całkowitej sprzedaży Grupy Krone.