http://www.transporttm.pl/news/475/18/Mechanicy-Scania-z-Nowej-Zelandii---Top-Team-2017-2018

Pojazdy ciężarowe

Mechanicy Scania z Nowej Zelandii - Top Team 2017/2018

27-12-2018

Pierwsze miejsce w światowym konkursie Top Team 2017/2018 dla mechaników i doradców serwisowych Scania zajął zespół z Nowej Zelandii, otrzymując nagrodę w wysokości 50 tys. euro. Drużyna z Polski znalazła się na 4. miejscu.Światowy finał Top Team 2017/2018 odbył się w siedzibie Scania w Södertälje w dn. 6-8 grudnia. W tym roku w konkursie wzięło udział w sumie 8 tys. uczestników z 70 krajów. W finale zmierzyło się 12 drużyn wyłonionych w ramach eliminacji regionalnych i krajowych: z Argentyny, Austrii, Brazylii, Chin, Finlandii, Holandii, Nowej Zelandii, Polski, Szwajcarii, Tajwanu, Włoch i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tytuł najlepszego zespołu serwisowego Scania na świecie trafił do Nowej Zelandii już po raz kolejny, poprzednio ta drużyna zwyciężyła w światowym finale Top Team w 2016 r. Miejsca 2. i 3. zajęli kolejno Szwajcarzy i Austriacy.

Tegoroczne wydarzenie to już 10. konkurs Scania Top Team. Pierwszy odbył się w 1989 r. W tym czasie krajowa impreza rozrosła się w światowy program szkoleń ukierunkowany na rozwój umiejętności praktycznych i teoretycznych pracowników serwisu. „Nasze zespoły serwisowe odgrywają istotną rolę w sukcesie Scania. Ich zaangażowanie, wiedza i skuteczność przyczyniają się do tworzenia wartości dodanej dla naszych klientów, gwarantując, że ich pojazdy powrócą na drogi sprawnie, bezpiecznie i efektywnie” – podkreślił Mathias Carlbaum, wiceprezes Scania CV AB.

Polskę reprezentował zespół „Old Boye Top Timu” z oddziału Scania w Krakowie. Wrócili bez nagrody, ale wstydu też nie przynieśli.