http://www.transporttm.pl/news/474/18/KH-KIPPER-zwieksza-wydajnosc

Pojazdy ciężarowe

KH-KIPPER zwiększa wydajność

27-12-2018

W 2018 r. zakłady KH-KIPPER opuścił 15-tysięczny pojazd. Firma od 20 lat utrzymuje się na trudnym rynku samochodów użytkowych i z roku na rok jest w coraz lepszej kondycji. W ciągu ostatnich 4 lat podwoiła skalę działalności, w tym roku osiągając ponad 20-% wzrost sprzedaży i ok. 160 mln zł obrotu, produkując 1,8 tys. zabudów, przyczep i naczep.KH-KIPPER po raz pierwszy w historii zamyka rok na poziomie 1800 sztuk. Firma rośnie wraz ze swoimi klientami, w 2018 r. rozpoczęła duże inwestycje mające na celu zwiększenie mocy produkcyjnych. W Kajetanowie trwa budowa nowego biura i nowoczesnej hali montażowej wraz z zapleczem socjalnym. Producent planuje skoncentrować się także na poprawie organizacji, logistyki wewnętrznej, warunków pracy oraz zakupie nowych maszyn i wyposażenia.

KH-KIPPER rozpoczęła rok obchodami 20-lecia, w styczniu w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczysta jubileuszowa gala, na której świętowało 300 gości z kraju i zagranicy. W maju KH-KIPPER nie zabrakło na Targach Autostrada-Polska/Rotra, gdzie jej wywrotki były prezentowane na stoisku i brały udział w pokazach dynamicznych. W sierpniu miał premierę nowy model klasycznej kwadratowej zabudowy W1CE. W tym samym miesiącu kopalniana zabudowa W1MV otrzymała nominację do nagrody targowej IAA w Hanowerze Trailer Innovation 2019, promującej wyjątkowe pomysły i innowacje produktowe w branży przyczep i zabudów. Do niemałej kolekcji nagród KH-KIPPER trafiły również prestiżowe wyróżnienia jak Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy Orły Wprost.

W 2018 r. produkty KH-KIPPER można było zobaczyć na licznych imprezach wystawienniczych w kraju i zagranicą: od budowlanych targów Intermat w Paryżu po górnicze Mining World w Moskwie. Jednak najważniejszym projektem, z organizacyjnego i sprzedażowego punktu widzenia, był udział we wrześniowych targach IAA. W Hanowerze firma zaprezentowała 2 zabudowy budowlane cieszące się dużą popularnością u zachodnich klientów. Również brytyjski dystrybutor plandek, firmy Transcover, pokazała wywrotkę z trójstronną zabudową polskiego producenta. W 2019 r. KH-KIPPER planuje pojawić się w Niemczech na monachijskich targach budowlanych Bauma.

Mając na uwadze wygodę klientów KH-KIPPER pracowała także nad rozbudową sieci handlowej i serwisowej. W ostatnim czasie do grona jej partnerów dołączyli nowi dystrybutorzy z Niemiec, Luksemburgu, Rosji, Węgier i Bułgarii. W 2019 r. polski producent chce konsekwentnie dążyć do utrzymania statusu lidera w produkcji zabudów samowyładowczych w Polsce, a następnie umacniać pozycję na zagranicznych rynkach. Już obecnie 90% wartości sprzedaży KH-KIPPER stanowi eksport.

Zabudowa W1CE w nowoczesnej odsłonie jest przeznaczona do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych, od mroźnej Syberii po gorący klimat Afryki. Wszędzie tam, gdzie jest potrzebny prosty, mocny, niezawodny i uniwersalny sprzęt z wydajnym podgrzewaniem skrzyni za pomocą spalin.