http://www.transporttm.pl/news/471/18/smieciarki-Scania-CNG-dla-lubelskiej-Kom-Eko-S-A

Pojazdy ciężarowe

Śmieciarki Scania CNG dla lubelskiej Kom-Eko S.A.

26-11-2018

Kom-Eko S.A. od ponad 20 lat utrzymuje czystość w Lublinie i gminach ościennych. Właściciele firmy konsekwentnie inwestują w rozwiązania spełniające wysokie wymogi środowiskowe. We flocie przedsiębiorstwa znalazły się ostatnio 3 nowe śmieciarki na podwoziach Scania, w tym 2 zasilane CNG. Pięć kolejnych gazowych Scanii zasilanych gazem zostanie dostarczonych w I kwartale przyszłego roku.„Razem dla jutra” to motyw przewodni działań firmy Kom-Eko S.A. w Lublinie i jego okolicach. „Naszym celem jest stałe podnoszenie standardu usług. Pragniemy być postrzegani jako lider jakości w branży oczyszczania, odbioru i zagospodarowania odpadów. Myślimy nowocześnie i znamy wagę dzisiejszych decyzji, które wpływają na przyszłe pokolenia. Zainwestowaliśmy w pojazdy Scania zasilane gazem, ponieważ ten wybór jest korzystny na wielu poziomach: ekologicznym, ekonomicznym i społecznym. Scania jest dla nas rzetelnym partnerem na drodze do zrównoważonego transportu” – komentuje Marek Karczewski, dyrektor ds. handlowych i realizacji usług Kom-Eko S.A. Wydane pojazdy to śmieciarki Ekocel na podwoziach Scania P340 CNG 3-osiowych z tylną osią skrętną, dzięki czemu są bardzo zwrotne w wąskich, miejskich uliczkach. Zbiorniki CNG o pojemności 8x118 = 944 dm3 umożliwiają 4, a nawet 5-dniową eksploatację pomiędzy tankowaniami gazu, o co w Lublinie nie jest trudno, wystarczy podjechać na stację w Świdniku, ongiś obsługującą lubelski MPK.

Scania przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, które przyczyniają się do sprostania wyzwaniom stawianym przez branżę komunalną. Należą do nich przede wszystkim: utrzymanie zyskowności, niski poziom emitowanego hałasu, poszanowanie dla środowiska i łatwa praca w intensywnym ruchu miejskim. „Coraz więcej naszych klientów jest świadomych potrzeby redukcji emisji CO2 w wykonywanych przez siebie operacjach transportowych. Scania to lider zrównoważonego transportu. W naszej ofercie znajdują się produkty i usługi, dzięki którym możemy zaproponować naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producent” – uważa Paweł Stefaniszyn, kierownik sprzedaży Scania Lublin.

CNG nie przyjął się jako paliwo alternatywne w lubelskiej komunikacji miejskiej, toteż gazowa flota Kom-Eko może przyczynić się do zmiany wizerunku paliwa i wykorzystania dużego potencjału stacji w Świdniku. Firma jest pierwszym polskim użytkownikiem pojazdów nowej serii P.