http://www.transporttm.pl/news/462/17/Mercus-kupuje-100-MAN-ow-TGE

Autobusy

Mercus kupuje 100 MAN-ów TGE!

25-10-2018

MAN Trucks & Bus Polska podpisała 10 października kontrakt na dostawę 100 MAN TGE 5.180 dla firmy Mercus-Bus. To samochody w najdłuższej wersji L5, z kołami bliźniaczymi i silnikiem BiTurbo 2,0 o mocy 130 kW (177 KM), optymalne do przewozów pasażerskich.W uroczystym podpisaniu kontraktu udział wzięli: prezes zarządu MAN Truck & Bus AG Joachim Drees, odpowiedzialny za globalną sprzedaż samochodów dostawczych Dennis Affeld , prezes MAN Truck & Bus Polska Marc Martinez, a ze strony klienta Marcin Gregorowicz, współwłaściciel Mercus-Bus, firmy zajmującej się zabudową busów pasażerskich i specjalistycznych.

Zamówione przez Mercus-Bus MAN-y TGE będą wyposażone m.in. w automatyczne skrzynie 8 biegowe, reflektory i oświetlenie wewnętrzne LED, tachograf, asystenta pasa ruchu, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, fabryczny zestaw MAN media, fotele comfort z podłokietnikiem i pełną regulacją, asystenta hamowania awaryjnego, asystenta bocznego wiatru, system start & stop, tylne drzwi z kątem otwarcia 270. Producent pokryje je lakierem metalizowanym, pozostałe wyposażenie jest po stronie firmy zabudowującej.

„Jestem niezwykle dumny, że po raz kolejny nasz najmłodszy produkt, samochód dostawczy MAN TGE zdobył uznanie profesjonalistów i został wybrany przez firmę Mercus-Bus. Po znaczącym kontakcie na 140 MAN-ów TGE w wersji furgon dla DPD, nasz produkt przekonuje i zdobywa kolejną branżę, tym razem segment przewozów pasażerskich. Zamówienie 100 samochodów to potwierdzenie, że nasza oferta produktowa jest doskonale skrojona pod potrzeby każdej branży, w której samochody typu van znajdują zastosowanie.”- powiedział podczas uroczystego podpisania umowy Marc Martinez, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska.

Realizacja i odbiór zamówionych samochodów rozpocznie się od stycznia 2019 r.

Podpisanie umowy na zakup 100 TGE. Od lewej Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus AG, Marcin Gregorowicz, współwłaściciel firmy Mercus-Bus i Dennis Affeld, odpowiadający za globalna sprzedaż samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus AG.


Współpraca MAN/Mercus-Bus zaczęła się już wcześniej, pierwszy minibus na bazie TGE był prezentowany już wiosną na Warsaw Bus w Nadarzynie, a ten pokazano na tegorocznej TRANSEXPO w Kielcach.