http://www.transporttm.pl/news/454/18/Rekordowa-Pomorska-Miss-Scania-2018

Pojazdy ciężarowe

Rekordowa Pomorska Miss Scania 2018

04-10-2018

Prawie 80 tuningowanych pojazdów ciężarowych mogli podziwiać fani motoryzacji, którzy zjawili się 8.09. w gdańskim oddziale Scania. Tegoroczne wybory Pomorskiej Miss, oprócz rekordowej liczby zgłoszeń, przyciągnęły również wielu zwiedzających: ponad 4 tys. miłośników pojazdów ciężarowych i 35 wystawców branżowych.Wybory „Pomorskiej Miss Scania” odbyły się już po raz 17. Impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych ze względu na możliwość zobaczenia zarówno wielu znanych, wielokrotnie nagradzanych pojazdów, jak i zupełnie nowych. „Pomorską Miss Scania 2018” została Scania S 450 nowej generacji w malowaniu „Sin City”, należący do firmy Repiński Transport i Spedycja. Opuściła ona tegoroczny konkurs z dwoma tytułami: biała Scania R 560, nawiązująca grafiką do Dywizjonu 303, została wybrana „Miss Publiczności”.

„Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania” przyznano za pojazd Scania z 580-konnym silnikiem i malowaniem upamiętniającym Nikolę Teslę, należący do floty Kacpi Logistic z Nidzicy. W kategorii „Weteran Szos” nagroda przypadła Jackowi Gaj ze Środy Wlkp. Scania Torpedo R500. „Nagroda specjalna” trafiła do firmy Transport Krajowy i Międzynarodowy Gwiździel - Bronisław Gwiździel za ciągnik Scania 143M. „Pomorska Miss Scania 2018 to wydarzenie wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim w tym roku do walki o tytuł najpiękniejszej została zgłoszona rekordowa liczba pojazdów Scania. Dodatkowym elementem, o którym warto wspomnieć jest bardzo wysoki poziom konkursu. Uczestnicy nie zawiedli, byliśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i dbałości o szczegóły wykończenia pojazdów, zarówno tych nowej generacji, jak i perfekcyjnie przygotowanych starszych modeli. To właśnie starania kierowców i właścicieli firm transportowych sprawiają, że nasza impreza od lat ma świetną renomę i przyciąga tłumy odwiedzających. Dziękujemy i zapraszamy za rok!” – komentuje Sławomir Hoffman, dyrektor oddziału Scania Gdańsk.

Podczas Pomorskiej Miss Scania uruchomiono zapisy do Konkursu Kierowców Scania 2018/19 (Scania Driver Competitions – SDC). Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E. Polski finał konkursu odbędzie się 11 maja w Częstochowie. Możliwość rywalizacji w finale daje wygrana w jednej z 11 eliminacji krajowych, drugim sposobem jest kwalifikacja przez aplikację Scania Fleet Management.

 

Nagrodę główną zdobyła Scania „Sin City” firmy Repiński Transport.Nagroda publiczności również przypadła Repiński Transport i też za zestaw z naczepą z ruchomą podłogą, dobrze już znany Dywizjon 303.

 


Nagroda Dyrektora Oddziału Scania Gdańsk trafiła do firmy Kacpi Logistic z Nidzicy za ciągnik upamiętniający zasługi Nikoli Tesli.