http://www.transporttm.pl/news/451/20/Rozszerzona-rzeczywistosc-w-szkoleniach-technicznych-Bosch

Warsztat i opony

Rozszerzona rzeczywistość w szkoleniach technicznych Bosch

04-10-2018

Bosch poprowadzi szkolenia techniczne z wykorzystaniem najnowszych technologii, m.in. rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality -AR). Został za nią uhonorowany Innovation Award w kategorii „Alternatywne systemy napędowe i rozwiązania cyfrowe" podczas targów Automechanika.W listopadzieBosch zaoferuje pierwsze szkolenie techniczne ze wsparciem Augmented Reality w centrum szkoleniowym w Plochingen (Niemcy) i Kopenhadze. Od przyszłego roku Augmented Reality będzie również wykorzystywany jako wsparcie dydaktyczne dla dodatkowych szkoleń technicznych, na przykład nt czujników i nastawników w układach wtrysku oleju napędowego i benzyny. Poza tym jest planowane wsparcie nową technologią treningową seminariów technicznych poświęconych układom hamulcowym, układom komfortu i wspomagania kierowcy.
Bosch opracował platformę Rozszerzonej Rzeczywistości (CAP) specjalnie dla aplikacji Augmented Reality. Umożliwia ona publikowanie w prosty sposób nowych treści i aplikacji, szczególnie na potrzeby szkoleń. Na platformie są zapisane dane, które mogą być zestawiane dla konkretnej aplikacji Augmented Reality. Ponadto umożliwia ona wdrożenie różnych scenariuszy szkoleniowych. W trybie trenera instruktor kontroluje urządzenia uczestników i decyduje, który przypadek będzie na nich wyświetlany. Cała grupa uczestników i każdy z nich osobno może aktywnie śledzić wyjaśnienia trenera dla każdej sytuacji szkoleniowej. W trybie szkolenia instruktor może uzyskać dostęp do dowolnego urządzenia uczestnika w celu dostarczenia wskazówek i graficznego objaśnienia kolejnych kroków.

Aplikacje AR umożliwiają wdrażanie różnych scenariuszy szkoleniowych. Gdy uczestnicy szkolenia skierują kamery tabletów lub inteligentnych okularów na określony element pojazdu, do rzeczywistego obrazu zostaną dodane komentarze do widoku, obiekty 3D lub filmy.