http://www.transporttm.pl/news/435/18/Zmiany-personalne-w-MAN-Truck-Bus-Polska

Pojazdy ciężarowe

Zmiany personalne w MAN Truck & Bus Polska

29-06-2018
„Bardzo się cieszę, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Polska jest dla MAN drugim po Niemczech rynkiem, gdzie MAN dostarcza najwięcej swoich pojazdów jak również ważnym krajem w międzynarodowej sieci produkcji koncernu. Sytuacja na polskim rynku pojazdów ciężarowych jest bardzo dynamiczna, rynek cały czas rośnie. Jestem przekonany, że możemy jeszcze bardziej umocnić i tak silną pozycję MAN w Polsce. ” - ocenia Marc Martinez.


W połowie czerwca Piotr Stański przestał pełnić funkcję dyrektora zarządzającego spółką w MAN Truck & Bus Polska, którą sprawował przez ostatnie 7 lat. Stanowisko to z dniem 1.07. obejmuje Marc Martinez, który kieruje również od marca br. MAN Truck & Bus Ukraina.

Marc Martinez ma 55 lat, jest Francuzem. Uzyskał tytuł Executive Master Business Administrative w Lyonie i ukończył studia na kierunku zarządzanie i finanse w INSEAD Fontainebleau. Przygodę z branżą pojazdów użytkowych rozpoczął w 1988 r. w Renault Trucks, do 2000 r. zajmował różne stanowiska w pionie sprzedaży. W latach 2001-2004 był dyrektorem ds. pojazdów używanych i klientów kluczowych, następnie dyrektorem zarządzającym Volvo Bus France i Renault Trucks France. W latach 2010-2012 zajmował stanowiska wiceprezesa w Renault Trucks UK i dyrektora zarządzającego British Road System (spółki należącej do Volvo Group, zajmującej się wynajmem pojazdów) na rynku brytyjskim. W latach 2013-2014 pełnił funkcję CEO Renault Trucks France.

Do MAN dołączył na początku 2015 r. na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus France, gdzie pracował do lutego 2018.