http://www.transporttm.pl/news/432/18/HOL-EXPO-po-raz-drugi-w-Targach-Kielce

Pojazdy ciężarowe

HOL-EXPO po raz drugi w Targach Kielce

29-05-2018

Zgodnie z raportem Komendy Głównej Policji w 2017 r. doszło w Polsce do 32 705 wypadków. Choć liczba zdarzeń na drogach od kilku lat spada, to wciąż wygląda przerażająco. Podczas takich zdarzeń na pierwszym miejscu stoi oczywiście troska o zdrowie i życie ludzkie, jednak trzeba także pamiętać o uszkodzonych pojazdach. W tej sytuacji, i w wielu innych, niezbędna okazuje się Pomoc Drogowa. 

Już po raz drugi w Targach Kielce odbędzie się jedyna wystawa branży pomocy drogowych w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. HOL-EXPO – Targi Polska Pomoc Drogowa odbędą się jako część dużego motoryzacyjnego wydarzenia w dniach 23–25 października 2018 r. Targi zostały objęte honorowym patronatem Inspekcji Transportu Drogowego.

Zakres branżowy HOL-EXPO to pojazdy pomocy drogowej, oferta producentów zabudów pomocy drogowej i osprzętu, oświetlenie ostrzegawcze i robocze do pomocy drogowej, wyciągarki, przyciągarki hydrauliczne i elektryczne, systemy mocowania i podnoszenia ładunku, hydraulika siłowa i sterowanie radiowe. Merytoryczną stronę wydarzenia uzupełni ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli assistance, konferencja prowadzona wspólnie ze Stowarzyszeniem Polska Pomoc Drogowa.

Głównymi odbiorcami HOL-EXPO są firmy świadczące usługi holownicze (pomoce drogowe, ściąganie samochodów z zagranicy, doraźne naprawy na drogach itp.). W większości przypadków małe firmy przy zakładach blacharskich, a także przedstawiciele PKS, MZK i salonów samochodowych, również dysponujące holownikami.

Targi HOL-EXPO odbędą się równolegle z Międzynarodowymi Targami Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.