http://www.transporttm.pl/news/426/20/Firestone-Industrial-Products-z-certyfikatem-IATF

Warsztat i opony

Firestone Industrial Products z certyfikatem IATF

16-05-2018

Firestone Industrial Products (FSIP) uzyskała certyfikat IATF 16969:2016, potwierdzając najwyższe standardy jakościowe fabryki w Wolsztynie. 

Firestone Industrial Products Sp. z o.o. (FSIP), czołowy światowy dostawca zawieszeń pneumatycznych do pojazdów ciężarowych i osobowych, przeszedł pomyślnie certyfikację fabryki w Wolsztynie na zgodność najnowszym standardem IATF 16949:2016. Craig Schneider, prezes firmy Firestone Industrial Products, wyjaśnia: „Certyfikacja IATF 16949 potwierdza naszą obietnicę wysokiej jakości produktów rozwijanych i produkowanych w wolsztyńskiej fabryce oraz nasz wkład w oferowanie klientom przewagi konkurencyjnej zarówno na rynku oryginalnego wyposażenia, jak i części zamiennych. Jako dostawca dla wielu kluczowych producentów pojazdów ze światowej branży automotive, jesteśmy niezwykle skoncentrowani na ciągłym potwierdzaniu zgodności z wszystkimi wymaganiami IATF.”

Od momentu opatentowania pierwszego pneumatycznego zawieszenia w 1938 r., Firestone stała się liderem technologii i rozwoju w tej dziedzinie. Jej wyroby znajdują zastosowanie u większości producentów pojazdów ciężarowych, naczep, autobusów i zawieszeń. Firestone ma kompletną ofertę produktów dla rynku wtórnego, dostępną w sieciach dystrybucyjnych na całym świecie. Firma rozwija się dynamicznie, rozszerzając portfolio klientów z branży automotive i wyznacza nowe tendencje w zastosowaniu zawieszenia pneumatycznego w motoryzacji i transporcie.

Celem nowego standardu IATF 16949 jest zapewnienie, że produkowane części są godne zaufania i jeszcze bardziej bezpieczne, oraz stworzenie podstaw do bardziej efektywnych i jednolitych procesów zarządzania u dostawców i producentów w branży automotive. Audyt na zgodnoś z IATF 16949 postrzegany jest jako bardzo rygorystyczny i wymagający, będąc jednocześnie podstawowym wyznacznikiem spełnienia wymagań rynku motoryzacyjnego przez wszystkich czołowych producentów branży automotive. W porównaniu z powszechnie przyjętymi normami ISO 9001, znajdziemy tu wymagania specyficzne dla tego przemysłu, m.in.:

  • konieczność opracowania dokumentacji procesu produkcji,
  • nadzorowanie charakterystyk /właściwości specjalnych,
  • uruchomienie produkcji w warunkach nadzorowanych,
  • nadzorowanie laboratorium wewnętrznego.

Firestone Industrial Products ma europejską siedzibę i centrum rozwojowo-badawcze w holenderskim mieście Arnhem. Europejska fabryka mieści się w Wolszynie w Wielkopolsce, gdzie są rozwijane i produkowane najwyższej jakości miechy, a centra dystrybucyjne w Rotterdamie i w Wolsztynie gwarantują efektywne zarządzanie dostawami i logistyką produktów do klientów na całym świecie.