http://www.transporttm.pl/news/422/18/Girteka-Logistics-wybiera-Goodyear

Pojazdy ciężarowe

Girteka Logistics wybiera Goodyear

08-05-2018

Girteka Logistics wybrała Goodyear na głównego dostawcę opon do 4 tys. ciężarówek i 4,3 tys. naczep obsługujących przewozy firmy. Produkty amerykańskiego koncernu zaspokoją 80% zapotrzebowania floty, w której jeżdżą 2- i 3-osiowe ciągniki oraz głównie 3-osiowe naczepy-chłodnie, jak również coraz więcej naczep skrzyniowych. 

„Przeprowadziliśmy szczegółową ocenę różnych marek opon, ze szczególnym uwzględnieniem kosztu na kilometr. W wyniku analizy postanowiliśmy wyposażyć ponad 8 tys. naszych pojazdów ciężarowych i naczep w opony Goodyear” - powiedział Kristian Kaas Mortensen, CCO Girteka Logistics. W ramach strategii zarządzania oponami, firma planuje zainstalować system Goodyear Drive-Over-Reader w największej swojej bazie, w mieście Szawle na Litwie. Ten najnowocześniejszy, automatyczny system diagnostyki umożliwia szybką i łatwą analizę opon za każdym razem, gdy pojazd wjeżdża lub wyjeżdża z bazy. Mierzone jest ciśnienie w ogumieniu, głębokość bieżnika i ciężar pojazdu. Drive-over-Reader jest częścią Goodyear Proactive Solutions, kompleksowych rozwiązań zarządzania pojazdem i flotą, wspieranych przez technologię analizy predykcyjnej. Goodyear Proactive Solutions pozwala właścicielom flot poprawiać efektywności pojazdów i flot dzięki przewidywaniu problemów zanim wystąpią, i zwiększeniu efektywności paliwowej „Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy informację, że Girteka Logistics wybrała propozycję Goodyear, obejmującą wysokiej klasy opony i zaawansowane technologie. Przeprowadzony przez firmę program oceny wykazał, że oferujemy najlepszy koszt na kilometr. Obecnie dyskutujemy, w jaki sposób inne elementy programu wsparcia operatorów flot Goodyear FleetFirst mogą przydać się firmie. Oferując ponad 2 tys. punktów serwisowych TruckForce strategicznie rozmieszczonych w 28 krajach Europy, jesteśmy wszędzie tam, gdzie jeżdżą pojazdy Girteka Logistics” - powiedział Gregory Boucharlat, dyrektor ds. opon komercyjnych i bieżnikowanych Goodyear w Europie.

Girteka Logistics to największa europejska firma transportowa, dostarczająca ponad 320 tys. ładunków całopojazdowych rocznie. Rozwijała się bardzo dynamicznie: w 2010 r. miała 600 pojazdów ciężarowych, a w 2018 r. już ponad 4 tys. ciągników i 4,3 tys. naczep, jeżdżących po drogach Europy, Skandynawii i krajów WNP.

Litewska firma, która 20 lat temu zaczynała działalność z jednym pojazdem ciężarowym, obecnie obsługuje ponad 320 tys. ładunków, transportowanych do wszystkich krajów Europy.