http://www.transporttm.pl/news/421/18/Pierwsza-Scania-nowej-generacji-do-nadgabarytow

Pojazdy ciężarowe

Pierwsza Scania nowej generacji do nadgabarytów

08-05-2018

Firma Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz, klient serwisu Scania Opole, kupiła pojazd Scania S730 8x4/4, pierwszy na świecie z nowej generacji przystosowany do najcięższych przewozów ponadnormatywnych. 

Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz to firma transportowo-spedycyjna działająca od 1989 r., specjalizująca się w krajowych i międzynarodowych przewozach ładunków ciężkich i ponadgabarytowych. W jej flocie znajduje się 15 pojazdów Scania, co stanowi większość taboru firmy. Nowa Scania S730 w konfiguracji 8x4/4 została wyposażona w 16-litrowy silnik V8 o mocy 730 KM. Skrzynia biegów Scania Opticruise sprawdza się przy dopuszczalnej, technicznej masie całkowitej zestawu do 250 ton. Na stelażu za kabiną znajdują się 2 zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1000 l, zbiornik SCR, 7 zbiorników powietrza. „Przejazdy z często zmieniającym się ładunkiem, który maksymalnie obciąża pojazd, to wymagające zadanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na Scanię S730 z konfiguracją osi 8x4/4 nowej generacji. Wybrałem kompleksowe rozwiązanie, które zwiększy wydajność prowadzonego przeze mnie transportu” – komentuje Ireneusz Strychacz.

Ciągnik będzie wykorzystywany do transportu najcięższych ładunków, dlatego klient postawił wysokie wymagania techniczne, oczekując rozwiązań najwyższej jakości.