http://www.transporttm.pl/news/420/17/Pierwsze-nowe-Neoplany-Skyliner-w-Polsce

Autobusy

Pierwsze nowe Neoplany Skyliner w Polsce

08-05-2018

W dniu 25 kwietnia miało miejsce przekazanie 2 pierwszych w Polsce nowych dwupokładowych autokarów Neoplan Skyliner. Kupiła je firma Bomatur z Czechowic-Dziedzic. 

Przed tegorocznym sezonem turystycznym firma powiększyła tabor o dwa wyjątkowe pojazdy: dwupokładowe Skylinery najnowszej generacji, w pięknym szampańskim kolorze, charakterystycznym dla śląskiego przewoźnika. „Jako pierwsi w Polsce odebraliśmy dwa fabrycznie nowe autobusy turystyczne Neoplan Skyliner. Jeżeli te pojazdy sprawdzą się, to systematycznie będą zastępowały wszystkie nasze piętrowe autokary, których mamy obecnie 10. Nasze Skylinery są nowoczesne, wygodne, a co najważniejsze bardzo dobrze się prowadzą. Do tego dochodzi niskie zużycie paliwa, które odnotowaliśmy podczas zimowych testów modelu demonstracyjnego. W pierwszy rejs nowe autokary udały się 28 kwietnia do Grecji, co wydatnie pomogło nam w organizacji majówkowych wyjazdów. To najlepszy moment na piętrowy transfer.” - mówi Marcin Matlak, współwłaściciel firmy Bomatur. Oba autokary w barwach Bomaturu wyposażono w nowoczesne i ekonomiczne silniki MAN D26 o mocy 500 KM (368 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 2300 Nm, osiąganym w zakresie od 1000 do 1400 obr./min. Współpracują one ze zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynią MAN TipMatic, która wykorzystuje efekt toczenia pojazdu do dalszego ograniczania zużycia paliwa.

„Bardzo cieszymy się z faktu, że Neoplan powraca do polskich przewoźników. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęliśmy jesienią zeszłego roku, kiedy zorganizowaliśmy pokaz bezpiecznej i ekonomicznej jazdy autokarami Neoplan Skyliner i Tourliner na torze Jastrząb w okolicach Szydłowca. Teraz ta strategia przynosi efekty. Oprócz 2 pierwszych Skylinerów dla firmy Bomatur, za moment 6 autokarów Tourliner o długości 12 m odbierze kilku krakowskich przewoźników. Tym samym po dłuższej przerwie marka Neoplan wraca na nasz rynek i to w liczbie aż 8 autokarów. To naprawdę duży sukces, tym bardziej, że wszystkie zamówione pojazdy rozpoczną swoją pracę jeszcze przed sezonem turystycznym 2018.”- podkreśla Kamil Gromek, dyrektor ds. sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Neoplan jest jedną z najbardziej zasłużonych marek dla przemysłu autobusowego. Była i jest pionierem wielu innowacyjnych rozwiązań w transporcie pasażerskim, a stylizacja takich autokarów jak Starliner czy Skyliner jest cały czas wyznacznikiem stylu, komfortu i technologii w autokarach turystycznych.

Neoplan Skyliner to dwupokładowy autokar dla 83 pasażerów, z przestronnym pokładem dolnym i panoramicznym górnym. Pojemność bagażnika 11 m3 to dla pojazdu piętrowego wyśrubowany wynik, ale na wyjazdy do Grecji trzeba wziąć „plecaczek”.

Piętrowy model Neoplan Skyliner ma już ponad 50 lat, historia jego sukcesu sięga 1967 r.

Uroczyste przekazanie z życzeniami „szerokości i wysokości”: od lewej Aleksander Pawlas z MAN Truck & Bus Polska oraz Marcin i Artur Matlakowie z firmy Bomatur.