http://www.transporttm.pl/news/419/18/MAN-debiutuje-we-flocie-Megatranslaw

Pojazdy ciężarowe

MAN debiutuje we flocie Megatranslaw

08-05-2018

W kwietniu br. bydgoska firma Megatranslaw odebrała pierwsze 25 ciągników siodłowych MAN TGX 18.500 z łącznej puli 50 zamówionych. Kolejne przyjadą do Bydgoszczy po wakacjach.O zakupie pierwszych ciągników MAN zadecydowały wcześniejsze długoterminowe testy, podczas których TGX wykazały się m.in. niskim zużyciem paliwa i komfortowym wyposażeniem kabiny. Nowe MAN-y są wyposażone m.in. w tempomat adaptacyjny ACC, który automatycznie reguluje prędkość jazdy i odległość od poprzedzającego pojazdu, a w razie konieczności automatycznie hamuje, by utrzymać stały odstęp. Pozwala to uniknąć hamowania awaryjnego, które często skutkuje zderzeniami. Kolejnym krokiem na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa jest wyposażenie najnowszych pojazdów w funkcję Stop & Go, która odciąża kierowcę w korku czy w powolnym ruchu przez automatyczne zatrzymanie i ruszanie. Megatranslaw jest pierwszym polskim przewoźnikiem, który wyposażył pojazdy w ten innowacyjny układ.

„MAN zdał nasz sprawdzian i dlatego zdecydowaliśmy się zakupić ciągniki TGX 18.500 z kabinami typu XXL z najnowszym wnętrzem z oferty MR 2018 oraz funkcją Stop & Go. Do tego dochodzi wiele innych gadżetów, które mają ułatwić pracę naszym kierowcom. To na ich pracy bazuje nasz sukces” - podkreślił Sławomir Błaszkiewicz, prezes firmy. „Cieszymy się, że kolejne firmy transportowe dołączają do grona klientów naszej marki. Megatranslaw, to znany, opiniotwórczy przewoźnik w regionie. Mamy nadzieję, że pozytywne opinie na temat pojazdów MAN zachęcą innych przewoźników do korzystania z naszej oferty.” – powiedział Bernard Wieruszewski, dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek w MAN Truck & Bus Polska.

Megatranslaw jest firmą rodzinną założoną w 2004 r. Stając się rozpoznawalną marką na rynku transportowym, otrzymuje coraz więcej zagranicznych zleceń i powiększa flotę, która obecnie liczy 100 zestawów.

Klucz prezesowi Megatranslawia (po prawej) wręcza Key Account Manager Sławomir Butwid. „Jeśli nowe MAN-y spełnią nasze oczekiwania, to w przyszłości będziemy odnawiać flotę właśnie w oparciu o tę markę” – oświadczył Sławomir Błaszkiewicz podczas ceremonii przekazania pojazdów, która miała miejsce 21 kwietnia w Toruniu.