http://www.transporttm.pl/news/417/17/Nowi-klienci-zglaszaja-sie-po-Solarisy

Autobusy

Nowi klienci zgłaszają się po Solarisy

07-05-2018

Solaris Bus & Coach jest obecna na niemieckim rynku od 2000 r. Polski producent na dobre zagościł na tamtejszych drogach, dostarczając do Niemiec ponad 3 tys. autobusów i trolejbusów. Firma stale powiększa liczbę klientów. 

Dowodem jest niedawno zrealizowane zamówienie SÜC Coburg. Bawarski przewoźnik zamówił dwa nowe Solarisy Urbino 12, które dostarczono na początku kwietnia. To pierwsze pojazdy z logo zielonego jamnika w mieście Coburg. Wyposażono je w ekologiczne silniki wysokoprężne o mocy 224 KW z dodatkową funkcją zimnego startu, ułatwiającą rozruch przy niskich temperaturach, i automatyczne skrzynie biegów z funkcją Kick down, ułatwiającą pokonywanie górzystych bawarskich dróg.

Efektywną wymianę pasażerów zapewniają drzwi w układzie 2-2-0. W trosce o komfort podróżnych, polski producent wyposażył autobusy w klimatyzację, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w technologii LED oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej. W Urbino dla SÜC Coburg wygospodarowano 26 miejsc siedzących, z czego 10 jest dostępnych z niskiej podłogi; 4 dodatkowe, rozkładane miejsca siedzące znajdują się w zatoce przeznaczonej do transportu wózków inwalidzkich bądź dziecięcych. Producent pokrył siedzenia ochronną powłoką antygraffiti. Nie zapomniano także o bezpieczeństwie podróżnych: nowe Urbino 12 wyposażono w monitoring wizyjny i układ przeciwpożarowy automatycznie gaszący pożar w komorze silnika.

Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, nie tylko tego ogłaszającego wielkie przetargi, Solaris zajmuje miejsce w ścisłej czołówce udziału w niemieckim i europejskim rynku autobusów miejskich. Realizując kontrakt taki jak ten dla SÜC Coburg, polski producent pokazuje, że jest w stanie współpracować z każdym.