http://www.transporttm.pl/news/398/20/Rusza-Show-Truck-pelen-wiedzy

Warsztat i opony

Rusza Show Truck pełen wiedzy

13-03-2018

Mobilna ciężarówka szkoleniowa Inter Cars znów rusza w trasę. W tym roku ShowTruck zamierza odwiedzić ponad 20 lokalizacji i przeszkolić ponad 3 tys. uczestników. Profesjonalne szkolenia gwarantują wysokiej klasy prelegenci z Inter Cars, a także partnerzy akcji, m.in. Bosch i Febi.Cykl szkoleń Inter Cars z wykorzystaniem mobilnej sali wykładowej rozpoczął się 13 marca w Białymstoku. Przez pierwsze 2 dni ShowTruck stacjonował w stolicy Podlasia, a tematami szkoleń były systemy oczyszczania spalin i filtracji w pojazdach ciężarowych (diagnostyka za pomocą KTS Truck) oraz budowa i zasada działania elektro-pneumatycznych układów hamulcowych na przykładzie układu Knorr 2.2. W dniach 15-16 marca ShowTruck przeniesie do Suwałk, gdzie zaplanowano 2 dni intensywnych szkoleń. W czwartek uczestnicy zaznajomią się ze specjalistycznymi poradami na temat układu oczyszczania spalin Euro VI pod kątem niedomagania i diagnostyki, poznają również Intarder, zwalniacz firmy ZF. Piątkowe panele będą dedykowane czujnikom EDC i FEBI stosowanym w pojazdach ciężarowych oraz diagnostyce za pomocą urządzeń diagnostycznych KTS Truck i TEXA.

Z powyższymi szkoleniami zapoznają się także uczestnicy warsztatów w Sochaczewie, do którego ShowTruck zawita w dniach 20-23 marca. W kolejnych tygodniach największa mobilna ciężarówka szkoleniowa w Polsce przyjedzie m.in. do Cieszyna, Starachowic, Kalisza, Nowego Sącza, Piły, Rzeszowa, Płocka, Radomia, Wrocławia i Krakowa. Innowacyjna formuła szkoleń zaproponowanych przez Inter Cars spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród klientów, dostawców i filiantów. O sukcesie projektu najlepiej świadczą liczby: w ponad 100 szkoleniach wzięło udział ok. 3 tys. uczestników.

Wiele wskazuje na to, że w 2018 r. projekt ShowTruck zyska kolejnych zwolenników, przybędą nowe lokalizacje, a liczba uczestników znacząco się zwiększy. Zmodyfikowano tematy szkoleń, obecnie obejmują one szersze spektrum i skupiają się w na wielu płaszczyznach, nie poruszanych w ub. roku.

ShowTruck 2018 służy do szkoleń m.in. w diagnostyce silników Euro VI, układach oczyszczania spalin i przeniesienia napędu (zautomatyzowane i manualne skrzynie biegów, sprzęgła we współczesnych pojazdach ciężarowych) oraz układach hamulcowych w powiązaniu z systemami bezpieczeństwa.