http://www.transporttm.pl/news/395/20/Scania-Czestochowa-w-nowej-lokalizacji

Warsztat i opony

Scania Częstochowa w nowej lokalizacji

12-03-2018

W styczniu ruszyła budowa nowoczesnego serwisu Scania w Mykanowie k. Częstochowy, który zastąpi dotychczasową placówkę w tym regionie. Nowy obiekt będzie spełniał najwyższe standardy Scania.W ofercie serwisu znajdą się przeglądy i naprawy pojazdów ciężarowych, naczep, autobusów i silników przemysłowych. Dodatkowo serwis będzie wykonywał naprawy powypadkowe i montował urządzenia Toll Collect, zapewni też całodobową pomoc Scania Assistance. Planowany termin zakończenia budowy to ostatni kwartał 2018 r. „Zdecydowaliśmy się na budowę nowego serwisu, ponieważ stale podążamy za oczekiwaniami naszych klientów. Tworząc nowoczesny, przyjazny dla otoczenia obiekt, chcemy zapewnić większą dostępność oferowanych usług. Za wyborem Mykanowa jako lokalizacji nowego serwisu przemawia znakomite położenie geograficzne. Nowy serwis będzie znajdował się przy głównym szlaku komunikacyjnym drogi krajowej DK1, która niebawem zostanie rozbudowana do parametrów autostrady A1. Wierzymy, że świetna lokalizacja, nowoczesny serwis oraz profesjonalny zespół pozwolą w jeszcze większym stopniu sprostać wymaganiom branży transportowej w naszym regionie” – komentuje Adam Łęczycki, dyrektor oddziału Scania Gliwice.

Nowy serwis firmy w Częstochowie zostanie wyposażony w inteligentny system zarządzania budynkiem, który zapewni kontrolę nad wykorzystaniem energii, wody i gazu. Świetliki dachowe nad każdym stanowiskiem, przeszklone bramy, dodatkowe przeszklenia między bramą warsztatową a dachem przyczynią się do optymalnego wykorzystania naturalnego oświetlenia. Część biurowa budynku zostanie ustawiona w kierunku południowym i południowo-zachodnim, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Scania Częstochowa to 3. serwis, obok punktów w Gliwicach i Bielsku-Białej, obsługujący klientów w regionie Górnego Śląska. Śląskie to jedno z województw o największej atrakcyjności inwestycyjnej dla przemysłu i usług oraz regionów o najbogatszych tradycjach przemysłowych w Polsce, toteż transport rozwija się tu w szybkim tempie.

Sieć Scania w Polsce tworzy obecnie 11 dilerów, 38 autoryzowanych serwisów, centrum napraw powypadkowych z lakiernią i centrum szkoleniowe.