http://www.transporttm.pl/news/392/20/Renault-Trucks-Siedlce-zostaje-po-godzinach

Warsztat i opony

Renault Trucks Siedlce zostaje po godzinach

12-03-2018

Serwis grupy Volvo w Siedlcach jest jednym z 7, jakie zajmują się obiema markami. Działając w obecnym miejscu na ul. Strzalińskiej od 2011 r., 2 lata później uzyskał autoryzację na pojazdy Renault Trucks. Rozwój sprzedaży i konieczność spełnienia rosnących oczekiwań klientów przyczyniły się do decyzji o zwiększeniu godzin dostępności serwisu.Od 1 kwietnia zostaną wydłużone godziny pracy: w poniedziałki od 7.00 do 19.00, we wtorki, środy, czwartki i piątki od 7.00 do 22.00, a w soboty od 7.00 do 15.00.

Obiekt w Siedlcach to budynek o powierzchni 812 m2, zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski o środowisko i przygotowania do swej funkcji. Budynek jest położony na działce o powierzchni 13,5 tys. m2, z czego ok. 6,5 tys. m2 zajmują utwardzone parkingi dla pojazdów ciężarowych, a ok. 3,5 tys. m2 przeznaczono na tereny zielone.

W części warsztatowej serwisu, hala napraw ma 3 przejazdowe stanowiska obsługowo-naprawcze o długości 24,5m. Na terenie obiektu znajduje się również rozbudowane zaplecze serwisowe i magazyn części zamiennych do obu marek (ponad 2,7 tys. pozycji). Poza obsługami i naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnych, załoga wykonuje również naprawy powypadkowe, zajmie się klimatyzacją, zmierzy i ustawi geometrię kół w całym zestawie za pomocą przyrządu JOSAM. Pomiar geometrii kół ciągnika siodłowego pozwala zaoszczędzić do 8% zużycia paliwa i do 30% wydłużyć czas eksploatacji opon, a trwa 20 minut. Serwis służy pojazdami zastępczymi i sprawuje całodobową pomoc w ramach usługi RT24/7 w Polsce i za granicą. W budynku znajduje się również pokój wypoczynkowy dla kierowców.

Od kwietnia serwis będzie zatrudniać 16 pracowników, w tym 10 mechaników, świadcząc pełną gamę usług dla pojazdów Renault Trucks i Volvo Trucks oraz autobusów Volvo. Pozwoli to znacząco skrócić czas oczekiwania na wjazd i zwiększyć możliwości przyjmowania zleceń. Na terenie obiektu znajdują się punkty sprzedaży nowych i używanych samochodów ciężarowych Renault Trucks i Volvo Trucks, prowadzone przez Volvo Group Trucks Sales, Poland.