http://www.transporttm.pl/news/390/18/Slowenia-z-nowym-systemem-oplat-drogowych

Pojazdy ciężarowe

Słowenia z nowym systemem opłat drogowych

12-03-2018

Słowenia przechodzi 1 kwietnia 2018 r. z bramkowego systemu poboru opłat drogowych na system elektroniczny o nazwie DarsGo, który będzie obowiązkowy dla wszystkich pojazdów o masie powyżej 3,5 tony.Obsługuje on wszystkie autostrady, łącznie z tunelem Karawanken. Karty DARS i budki poboru ABC przestaną obowiązywać, niewykorzystane środki zostaną zwrócone użytkownikom starego systemu.

Już teraz można rejestrować się w nowym systemie, w czym pomaga DKV. Klientom, którzy jeździli bądź jeżdżą na Słowenię, proponuje się automatyczne dołączenie do nowego systemu opłat. Jest do nich wysyłany indywidualny link, w którym klienci weryfikują numery rejestracyjne i zamawiają potrzebne urządzenia. Firmy planujące ekspansję w tym kierunku również mogą zgłosić się do DKV, która zaoferuje rozliczanie w nowym systemie w trybie post-paid bądź pre-paid.

Na terenie Unii Europejskiej urządzenia do poboru opłat będą dostarczane bezpłatnie kurierem. Można również zamówić urządzenie z odbiorem we wskazanym punkcie DARS w Słowenii. W pozostałych krajach będą dostępne w wybranych placówkach DARS.