http://www.transporttm.pl/news/385/18/Centrum-czesci-zamiennych-Krone

Pojazdy ciężarowe

Centrum części zamiennych Krone

22-02-2018

Zgodnie z zapowiedzią na wiosennym spotkaniu prasowym Krone, powstało i już działa centrum logistyczne części zamiennych do pojazdów Grupy.



Kosztem 8,5 mln euro wzniesiono je w Herzlake. Łączna powierzchnia to 38 000 m2, zadaszonej powierzchni magazynowej jest 8400 m2, ale w rozłożeniu na 12 pięter. Jest tam miejsce na 17,5 tys. i 16 tys. pojemników na mniejsze części. Obecnie obsługuje je ok. 40 pracowników, zbierając co miesiąc ponad 23 tys. zamówień. Wszystkie części są wysyłane w ciągu nocy lub w określonym przedziale czasowym.

Ponadto centralny magazyn części w Herzlake zasila regionalne magazyny Krone w Stambule, Budapeszcie, Lyonie, Skandynawii i regionie Morza Bałtyckiego częściami do przyczep, zabudów, podwozi podkontenerowych, naczep skrzyniowych i furgonowych, a także pojazdów kurierskich i własnych osi naczepowych Krone.

Bernard Krone, dyrektor zarządzający Krone Group, wyjaśnia: „Wraz z uruchomieniem naszego centrum części zamiennych kontynuujemy rozbudowę oferty usług dla naszych klientów w całej Europie, jednocześnie zwiększając konkurencyjność w branży części zamiennych. Rozwój tej ważnej usługi jest centralnym elementem naszej strategii na przyszłość.”

Krone wyprodukowała w ub. roku ok. 52 tys. jednostek (w tym ok. 41 tys. naczep i prawie 11 tys. nadwozi wymiennych). Niemcy są największym rynkiem zbytu z udziałem 27,2%, pozostałe kraje Europy Zachodniej łącznie stanowią 43,8%, a kraje Europy Wschodniej 21,6% sprzedaży.