http://www.transporttm.pl/news/376/17/Solaris-dostarczy-74-autobusy-do-Duesseldorfu

Autobusy

Solaris dostarczy 74 autobusy do Düsseldorfu

05-02-2018
Przetarg dla Düsseldorfu jest dla Solaris jednym z największych zamówień na 18-metrowe Urbino nowej generacji. W Niemczech ten model można spotkać na ulicach Dortmundu, Lipska, Hagen i Kassel. Łącznie w Niemczech jeździ już ponad 3 tys. autobusów i trolejbusów Solaris.

Solaris podpisała kolejny kontrakt z Rheinbahn Düsseldorf: nasz producent dostarczy 74 przegubowe Urbino 18 nowej generacji.

Solaris rozpoczęła współpracę z przewoźnikiem z Düsseldorfu w 2005 r., od tego czasu dostarczono do Rheinbahn ponad 90 pojazdów. W tym roku dołączą do nich 74 przegubowe Urbino nowej generacji o długości 18 m, napędzane silnikami DAF o mocy 240 kW przez skrzynie biegów Voith Diwa 6. Autobusy pomieszczą 100 pasażerów, z czego 41 siedzących. Komfort podróży pasażerom i kierowcy zapewni klimatyzacja Spheros. Dla ich wygody pasażerów zostaną zamontowane automaty biletowe. Właściciele urządzeń mobilnych będą mogli korzystać z bezprzewodowego Internetu i doładować je w portach USB zamontowanych przy podwójnych miejscach pasażerskich. W drzwiach będzie system liczenia pasażerów, umożliwiający zidentyfikowanie tras, na których jest konieczne zwiększenie częstotliwości kursów.