http://www.transporttm.pl/news/374/20/Goodyear-Proactive-Solutions-zdobyl-nowych-klientow-flotowych

Warsztat i opony

Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych klientów flotowych

01-02-2018

Opracowany przez Goodyear system zarządzania flotą zapewni bezpieczeństwo, przewagę konkurencyjną i elastyczność firmom TIP Trailer Services Poland i Hoyer Mineralöl-Logistik GmbH. Wybór rozwiązania Goodyear Proactive Solutions przez kluczowe przedsiębiorstwa transportowe świadczy o dużym zaufaniu do jakości produktów i usług oferowanych przez amerykańskiego producenta.TIP Trailer Services jest jednym z wiodących europejskich dostawców środków transportu. Polski oddział zarządza flotą ponad 800 pojazdów, specjalizuje się w leasingu i wynajmie naczep, cystern oraz innego sprzętu. Ze względu na dużą skalę działalności, firma bardzo dba o stan swojego taboru, dlatego w 2006 r. nawiązała współpracę z Goodyear na dostawę i serwis opon. Teraz TIP Trailer Services Poland rozszerza ją o system Goodyear Proactive Solutions. Z kolei Hoyer Mineralöl-Logistik GmbH, należąca do Grupy Hoyer, międzynarodowego giganta w dziedzinie logistyki, wybrała rozwiązanie Goodyear do monitorowania w czasie rzeczywistym stanu opon we flocie przewożącej ładunki niebezpieczne.

„Bardzo się cieszymy, że nasze podejście zostało docenione przez floty. Będziemy dalej pracować nad projektowaniem nowoczesnych rozwiązań i ulepszeniem już istniejących produktów, by jak najlepiej zaspokajać zmieniające się potrzeby i wyzwania nowoczesnego transportu” – powiedział Krzysztof Kozerski, Sales Leader Proactive Solutions PL.

Goodyear Proactive Solutions to kompleksowe rozwiązanie, zawierające zaawansowany system monitorowania i zarządzania flotą, wysokiej klasy opony i ogólnoeuropejską sieć serwisów TruckForce świadczącą usługi związanych z oponami. System wspiera duże floty, takie jak TIP Trailer Services czy Hoyer, w procesie cyfrowej transformacji, za pomocą panelu monitorującego flotę w czasie rzeczywistym, który umożliwia zbieranie i analizę danych o pojeździe w celu przewidywania sytuacji ryzykownych, wysyła powiadomienia zapobiegające niebezpiecznym sytuacjom i unieruchomieniu pojazdu i udziela wskazówek dotyczących obsługi.

„Dla TIP Trailer Services Poland bezpieczeństwo, niezawodność i jakość sprzętu to najważniejsze kwestie. Dlatego wybraliśmy system Goodyear Proactive Solutions, dzięki któremu możemy na bieżąco monitorować stan techniczny naszych pojazdów i zapobiegać wystąpieniu awarii, co ma istotne znaczenie dla naszej konkurencyjności” - powiedział Tomasz Ciszewski, dyrektor operacyjny TIP Trailer Services Poland.

Naczepy TIP Trailer Services i Hoyer zostaną wyposażone w czujniki monitorowania ciśnienia w oponach Goodyear TPMS montowane bezpośrednio na kołach naczep. Czujniki zbierają najważniejsze dane o stanie opony, które następnie są analizowane przez specjalne, inteligentne algorytmy, informując o konieczności podjęcia działań np. w razie powolnej utraty ciśnienia. Panel do monitorowania floty w czasie rzeczywistym wspiera pracę menedżera floty, obniżając całkowity koszt posiadania, podwyższając wydajność floty i zwiększając odsetek dostaw wykonanych na czas.

Goodyear Proactive Solutions może pochwalić się dobrymi wynikami w niezależnych flotach w całej Europie:

• średnio 75% mniej awarii dzięki stałemu monitorowaniu temperatur opon,

• średnia roczna oszczędność 476 litrów paliwa na pojazd dzięki stałej kontroli ciśnienia w oponach,

• średnie obniżenie kosztu utrzymania opon nawet o 70%, umożliwiające pełne wykorzystanie potencjału eksploatacyjnego.