http://www.transporttm.pl/news/372/17/Ostrawa-zamawia-40-gazowych-Solarisow

Autobusy

Ostrawa zamawia 40 gazowych Solarisów

01-02-2018

Na początku stycznia Solaris Bus & Coach S.A. podpisał z Dopravní Podnik w Ostrawie umowę na dostawę 40 nowych Urbino 12 CNG. To drugie co do wielkości zamówienie z Czech na pojazdy polskiego producenta zasilane sprężonym gazem ziemnym..

Jeszcze w tym roku do Ostrawy przyjadą 24 nowe Solarisy CNG zamówione przez miejscowego przewoźnika. Pozostałych 16 zostanie dostarczonych w I kwartale 2019 r. Wartość kontraktu to około 45 mln zł.

Na pokład autobusów, klimatyzowanych, wyposażonych w bezprzewodowy Internet i ogólnodostępne ładowarki USB, wejdzie do 80 pasażerów. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne będzie wykonane w przyjaznej środowisku i ekonomicznej technologii LED. Pojazdy zasili sprężony gaz ziemny tankowany do butli kompozytowych o łącznej pojemności 1575 l. „Ogromnie cieszę się z możliwości realizowania po raz kolejny zamówienia dla Ostrawy. To nie tylko nasz pierwszy klient w Czechach, ale w ogóle pierwszy zagraniczny odbiorca (2000 r.) w historii Solarisa. Przez 18 lat współpracy dostarczyliśmy do Ostrawy już 250 autobusów i trolejbusów” – mówi Zbigniew Palenica, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

To drugi co do wielkości kontrakt polskiego producenta na autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym w Czechach. Największy, na 105 pojazdów, Solaris zrealizował w 2015 r. również dla Ostrawy.

Po zakończeniu wszystkich tegorocznych dostaw łączna liczba autobusów i trolejbusów Solaris na czeskim rynku przekroczy 1000.