http://www.transporttm.pl/news/367/18/500-profesjonalnych-kierowcow-z-certyfikatami

Pojazdy ciężarowe

500 profesjonalnych kierowców z certyfikatami

30-01-2018

Z początkiem stycznia organizatorzy akcji Profesjonalni Kierowcy podsumowali efekty przeprowadzonych w 2017 r. działań. Instruktorzy przeszkolili 50 grup szkoleniowych w 15 lokalizacjach, a 500 kierowców pojazdów ciężarowych otrzymało specjalne certyfikaty. Wielton wspierał akcję po raz drugi.Wielton przez udział w akcji Profesjonalni Kierowcy angażuje się w podnoszenie prestiżu kierowcy zawodowego i działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa drogowego. Akcja koncentruje się na udoskonalaniu umiejętności prowadzenia pojazdów ciężarowych przez mniej doświadczonych kierowców zawodowych i zachęceniu młodych ludzi do wyboru tego zawodu. Istotnym aspektem jest promocja bezpieczeństwa związanego z transportem i większa świadomość społeczeństwa o odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach ciężarówek. „Zawsze chętnie angażujemy się, na różnych polach, w kształcenie młodych ludzi, doskonalenie ich umiejętności i ułatwienie im zaistnienia na rynku pracy. Z naszej perspektywy, jako producenta, edukacja kierowców zawodowych przekłada się także na właściwe użytkowanie sprzętu i poprawne zabezpieczenie ładunku, co w efekcie wpływa na wzrost zadowolenia naszych klientów” - – komentuje Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A..

Podczas szkolenia z profesjonalnymi instruktorami kierowcy dowiedzieli się jak poprawnie przygotować samochód do drogi, jak w realnych warunkach zachowuje się samochód ciężarowy i jakie zagrożenia mogą spotkać podczas pracy. Kursanci ćwiczyli także manewrowanie i poznali zasady wykorzystywania elektronicznych systemów wspomagających. Szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy objęło 11 województw, głównie w centralnej i południowej Polsce. Wykorzystano sprzęt dostarczony przez Wielton S.A., Volvo Trucks, Renault Trucks i Michelin, ubezpieczony przez Ergo Hestia. Każdorazowo szkolenie trwało 2 dni, miało charakter teoretyczny i praktyczny. Akcja objęła aż 50 grup szkoleniowych, a po jej zakończeniu około 62% kursantów podjęło pracę w branży transportowej.

Celem akcji Profesjonalni Kierowcy jest zwiększenie liczby profesjonalnych kierowców zawodowych, co z jednej strony może wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i spadek liczby wypadków z udziałem samochodów ciężarowych, a z drugiej strony ułatwi rozwój branży TSL.