http://www.transporttm.pl/news/359/18/46-linii-osiowych-Cometto-MSPE-dla-Navantia

Pojazdy ciężarowe

46 linii osiowych Cometto MSPE dla Navantia

22-01-2018

Hiszpańska firma Navantia S.A., jeden z głównych światowych graczy w zakresie projektowania i budowy zaawansowanych technicznie okrętów wojennych i statków handlowych, kupiła ostatnio w Cometto 9 samobieżnych modułów przyczepowych MSPE 48 t. Daje to imponującą sumę 46 linii osiowych do najcięższych zadań transportowych.Dostawa obejmuje pięć 6-osiowych modułów typu MSPE 6/4/2,43 48 t, cztery 4-osiowe moduły typu MSPE 4/2/2,43 48 t i dwa power-packi o mocy 368 kW każdy, wyposażone w nowe silniki Scania. Oprócz imponującej ładowności, ta samobieżna platforma wyróżnia się wszechstronnością konfiguracji i łatwością manewrowania. MSPE 48 t oferuje również najlepszy kompromis między wymiarem platformy, obciążeniem i wydatkiem. Jeden 6-osiowy moduł MSPE może osiągnąć masę całkowitą 288 t.

Elastyczność Cometto umożliwia tworzenie specyficznych rozwiązań, np. w odniesieniu do opon. Moduły dla Navantia są wyposażone w masywy zgodnie z życzeniem klienta, zapewniając maksymalną ładowność i bezpieczeństwo.

Dwa power-packi są wyposażone w pierwsze silniki Scania dostarczone po niedawnej umowie partnerskiej Cometto ze szwedzkim producentem. Każdy zawiera niezbędne zestawy do podłączenia, dające użytkownikowi wszelkie możliwości tworzenia platform o dowolnym wymiarze i kształcie, zgodnie z wymaganiami konkretnego ładunku.

Navantia oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania, gotowa podjąć każdy program morski na świecie, dostarczając w pełni wyposażone statki i wymagane wsparcie przez cały okres użytkowania. Firma prowadziła takie programy w ponad 19 krajach, a obecnie ma biura w Australii, Katarze, Indiach, Turcji i Brazylii.

Moduły MSPE firmy Cometto oferuje wymienność i możliwość rozbudowy systemu, by dostosować się do każdych potrzeb użytkownika.